Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hajnali 4-re járni dolgozni...

Hajnali 4-re járni dolgozni egy Lidl-be, ezt mennyire lehet bírni? Megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Túl vagyok egy állásinterjún a Lidl-ben, látogatói napra kell menjek jövő héten hétfőn hajnali 4-re, merthogy a reggeli műszak náluk akkor kezdődik. Először azt hittem, hogy viccelnek a hajnali 4 órával, de nem, komolyan akkor. Szerintem ez kegyetlen.


Legalább lenne annyi előnye az egésznek, hogy délelőtt 10-kor végeznék (6 órás állásban jelentkeztem hozzájuk), de náluk csak 8 órás műszakok vannak, így kajaidővel együtt 13:00-kor végeznék.


Szerintetek megéri ilyen embertelen munkabeosztásban oda menni dolgozni? Tőlem elérhető távolságban nagyon kevés munkahely van, Budapest egy kieső részén élek, bejárni a városba dolgozni a sok utazás miatt nem tenném.


Leginkább Lidl-ben dolgozók véleményére volnék kíváncsi, de bárki véleményét szívesen meghallgatom!



2021. nov. 11. 01:37
 71/105 A kérdező kommentje:
2 hét után felmondtam, mivel munkaruhát b*sztak adni, állítólag az egész régió összes üzletébe késve érkezik meg. Négyen voltunk új dolgozók, mind a négyen a saját, civil ruhánkban dolgoztunk. Mivel én úgy gondoltam, hogy az a minimum, hogy azt biztosítják, de még azt se sikerült, így megköszöntem a lehetőséget és felmondtam.
2021. dec. 9. 06:37
 72/105 A kérdező kommentje:
Egyébként az első 1 hét nem volt rossz, bár a boltvezető, aki az interjún olyan jófej volt, sajnos mint munkatárs egy szörnyeteg volt. Rengeteg kiégett embert láttam, akik 5-7-10 éve, kényszerből végzik azt a szörnyű munkát.
2021. dec. 9. 06:40
 73/105 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező! Büszke vagyok, hogy megjött az eszed :) és hagytad az egészet a fenébe. Velem beszéltél privát üzenetben is, de sajnos oda nem igen küldtél választ :(


Egyébként igen a lidőlben a vezetők egy része ilyen bunkó, egyszer én is hallottam vásárlás közben, hogy a fejükön található megmondó készülékben úgy beszélt a nő az alkalmazottal, hogyha én lettem volna az alkalmazott úgy elvertem volna, hogy gondolkodni nem lett volna ideje és megtanult volna kommunikálni egy életen át.

Hányadék a hely és a mentalitás is, ez fokozottan igaz a mi oroszlányi üzletünkre. Tegnap is csak újak voltak, nem nagyon tudják a régieket megtartani. 1-2 régi boltvezető megmaradt, meg talán 3 alkalmazott a régiekből. Kassza természetesen 8 totál feleslegesen van kiépítve bár a véletlennek köszönhetően tegnap épp nem kellett sort várjak. Vannak olyan kasszások is nálunk, akik valami oknál fogva, nyaki rendellenességgel rendelkeznek és képtelenek a fejüket oldalra fordítani, hogyha nagy a sor tudjanak kasszát nyitni. Bár, ami fokozottan irritál az üzletben, hogy amióta átépítették, a vásárló mozgás tere kisebb lett, és tegnap jó néhány sorba ki volt b.szva a raklap teli cuccal, úgy, hogy kis kosárral sem tudsz elférni. A békát tologató kis hölgy látta, hogy nem éppen van jó kedvem a kerülgetéstől, de esze ágában nem lett volna, hogy odébb tolja az útban lévő raklapot. Szóval én meg letettem a kosaramat a raklap mellé, és bementem a sorba kosár nélkül. Valószínűleg, ha ezt ásvány vízzel kellett volna megcsináljam, vagy tejjel, cukorral nem csináltam volna meg. Szóval itt helyben nálunk elég nagy a birkaság, látszik, hogy akik itt boltvezetőnek vannak tituálva nem igen kenik a dolgokat, de azért kíváncsi lennék, ha jönne egy független ellenőr, hogy feltérképezze mi a helyzet, mit gondolna. Lassan tényleg elgondolkodom már azon, hogy nem járok a lidőlbe vásárolni, és inkább áttérek a pennybe.

2021. dec. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/105 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

70-es vagyok


Drukkoltam neked, de szerintem jó döntést hoztál kívánom hogy találd meg az utad.

2021. dec. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/105 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes amúgy ez a Lidl dolog.

Teljesen más területen dolgozom több diplomásként, de nagyon becsülöm az ott dolgozókat. Iszonyú munkát végeznek és ezt eddig mezei vásárlóként is láttam, de olvasva a hozzászólásokat pláne így gondolom. Ha úgy hozná az élet ott kéne dolgoznom (sosem lehet tudni a kényszer nagy úr) hát...nem szívesen mennék. Egy budai boltjukba járok rendszeresen és 10/9 dolgozó halál kedves pedig pakol, kasszázik, látom rohan szegény alig merek nagy ritkán kérdezni ( amikor célirányosan megyek és raktárból kell kihozni), de nagyon rendesek. Egy-egy fiatalka van, aki full suttyó gondolom úgy van vele sz@rok segíteni :D, de a többség előtt le a kalappal. Végtelen türelmesek sokszor látom kasszánál (főleg mióta kuponok vannak) és tényleg rengeteget robotolnak. Azt, hogy te így döntöttél Kérdező megértem és biztosan találsz jobb helyet a sulihoz meg sok sikert!

2021. dec. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/105 anonim ***** válasza:
82%
Hiába az emberi becsület kedves 75ös! Kedves gesztus, de ettől egy ott dolgozó bére nem lesz több. Nálunk, ahogy többször írtam olyanok, hogy egy fillérrel sem adnék több garast attól a bruttó 384től. Ellenben a tatabányai középsőn, bicskei üzletben totál másképp dolgoznak (tapasztaltam). Valószínűleg ott is sz.rrá vannak hajtva, de csinálják. Akik tisztességesen csinálják ezt az egészet, azokat sajnálom, hogy ennyit kapnak és csak azt tudom nekik kívánni, hogy találjanak ettől jobbat, ami különbül és többet fizet!
2021. dec. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/105 anonim ***** válasza:
100%
bruttó 384 az miért rossz? Budapesti irodai nem lébecolós hanem kőkemény stresszes túlórás idegőrlő munkákért kevesebbet fizetnek.
2021. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/105 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


#76,77: Bolti dolgozó pozícióban nagyon nincs az br. 384.000 ft főállásban, több évnyi munkaviszony esetén sem. Elérhető belépő bruttó bérként a 371 ezret írják, de ez sem fedi a valóságot. Bruttó 263 ezer amúgy a valós bér és 175-180 ezer forint nettót keresnek a főállású dolgozók plusz a 25 ezer forint értékben levásárolható Lidl kártya. Mindenki maga döntse el, hogy ez jó bér-e.


#75: Nagyon rendes ember lehetsz, köszönöm szépen! :)


#74: Nagyon köszönöm! :)


#73: Sokan írtak privát üzenetben, megteszed, hogy írsz újból?

2021. dec. 9. 22:24
 79/105 anonim ***** válasza:
100%
76-os úgy írtad az előtted szólónak mintha ő tehetné róla vicces vagy! Bárcsak minden vásárló ilyen lenne és így állna a bolti dolgozókhoz mint ő! Nagyon kedves tőle, amit írt.
2021. dec. 10. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/105 anonim ***** válasza:
100%
annyiban rossz hogy így pénz nélkül maradt, cserébe lehet tényleg sok fusztrációtól megkímélte magát a közeljövőben a kérdező. kár hogy a testi-lelki nyugalomért cserébe senki sem lesz gazdagabb. remélem talál egy kedvezőbb munkahelyet
2021. dec. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!