Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hajnali 4-re járni dolgozni...

Hajnali 4-re járni dolgozni egy Lidl-be, ezt mennyire lehet bírni? Megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Túl vagyok egy állásinterjún a Lidl-ben, látogatói napra kell menjek jövő héten hétfőn hajnali 4-re, merthogy a reggeli műszak náluk akkor kezdődik. Először azt hittem, hogy viccelnek a hajnali 4 órával, de nem, komolyan akkor. Szerintem ez kegyetlen.


Legalább lenne annyi előnye az egésznek, hogy délelőtt 10-kor végeznék (6 órás állásban jelentkeztem hozzájuk), de náluk csak 8 órás műszakok vannak, így kajaidővel együtt 13:00-kor végeznék.


Szerintetek megéri ilyen embertelen munkabeosztásban oda menni dolgozni? Tőlem elérhető távolságban nagyon kevés munkahely van, Budapest egy kieső részén élek, bejárni a városba dolgozni a sok utazás miatt nem tenném.


Leginkább Lidl-ben dolgozók véleményére volnék kíváncsi, de bárki véleményét szívesen meghallgatom!



2021. nov. 11. 01:37
 51/105 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk az élelmiszerboltokban a nyitásnál egy órával előbb szoktak kezdeni. Kétlem hogy 5 kor nyitna, inkább rossz a munkaszervezés.
2021. nov. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/105 anonim ***** válasza:
100%
Én, ha 6-ra mentem kasszát nyitni boltba 5:45kor mentem a kasszához ki, hogy le legyen számolva nyitás előtt. Előbb egy perccel sem. 6-kor nyitás volt 7-kor jött a váltópénz.
2021. nov. 14. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/105 anonim válasza:
100%
Más téma,de lidl-ös 😄 AKI LILDÖS,hogy tanulta meg ezeket a plu kódokat? Első napomon kötelező tudnom ezeket? Mert sosem voltam az a magolós fajta,nekem úgy ragad meg ha élesbe használom, hiába tanulok órákat, következő napra el is felejtettem az össze plu kódot... Már felvettek egy hét múlva kezdek viszont már a kezembe nyomtak 5 oldal kód nyomtatványt...amugy én is 6órásban kezdek a lidlnél, bár 8ba jelentkeztem... Majd kiderül mennyire sz*patnak...ha gáz van én lépni fogok egyből
2021. nov. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/105 anonim ***** válasza:
86%
Előny, ha tudod a pékáruk, zöldségek, gyümölcsök gyors kódjait. Ami gyakori lesz, pl zsemle, kenyér, kakaós csiga, úgyis hamar megmarad. Szerintem ilyen helyzetben, ami komolyabb fejtörést okoz, az inkább a szezonális cikkek. Nem kell ezt otthon magolni, én se úgy kezdtem boltban. Emlékszem én anno karácsonyi időszakban tanultam be, a legrosszabb ez a szakasz. Általában sokan feszültek, sietnének. Nekem úgy ment a dolog, hogy 1*4 óra volt a kasszázás, ott elmutogatott a csajszi mindent :) nagyon kedves, nagyon előzékeny és nagyon segítőkész mentor volt még, ha csak 1*4 órát is tanítottak. A mai napig emlékszem a nevére :) aztán nagyon bizonyítani akartam, de a nagy bizonyítani akarás élesben nem sikerült. Első nap hibátlan volt nullás kasszát csináltam második nap volt 1990Ft hiányom, azt levonták anno. De ez volt nekem a tanuló pénz, ami kapcsán összeszedtem magam, és jobban figyeltem, kiismertem a vásárlók fortéját és az elkövetkező 3 évben sosem volt olyan hiányom, amit le kellett volna vonni, így végül hosszútávon sikerült helytállnom és megjegyezni a kódokat is, vagy azok legjavát :) én nagyon remélem, hogy aki boltba készül hasonló mentort kap, mint anno én kaptam, és kedves bánásmódban részesül, mert sajnos ez manapság nem trend. Ugyan nem volt lehetőségem az akkori mentoromnak megköszönni a segítséget, mert tavasztól ugyanennél az üzletláncnál csak más településen helyezkedtem el, mert diákként újnak akkor nagyon nehéz volt időpontokat szerezni és télen pangás volt, nem voltak időpontok. Megvoltak az akkori bennfentesek.
2021. nov. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/105 anonim ***** válasza:
93%

#53

Nem kell fejből tudnod mindent, élesben is ott lesz a lap, tudsz puskázni.

Csak tudni kell kezelni a helyzetet, mert lesz aki 5mp után már türelmetlenkedni fog.

2021. nov. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/105 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a sok-sok hasznos választ.


Szerencsére visszajeleztek más helyekről is, ahova beadtam az önéletrajzom és miután 3 helyre is felvettek volna, visszamondtam ezt a munkalehetőséget. Végül aztán egy Aldi, egy Zara és szintén egy Lidl (másik bolt!) közül ironikus módon a Lidl mellett maradtam, mivel ebben a másik üzletben nem gond, ha 6 órásként nem szeretném az életemet feladni értük és lehet 5x6 órában ledolgozni a műszakokat. Csak egy a gond mégpedig hogy kicsit messzebb van, viszont itt szerencsére legkorábban "csak" 5:15-kor kezdenek, így elég lesz 4 órakor ébrednem, ami azért sokkal jobb, mint a 2:30-2:45. Ja és az 5:15-ös kezdést követően 11:45-kor véget is ér a műszakom. Na ez a nem mindegy. Örülök, hogy megoldódott és a másik helyre nem kellett menjek, nem bírtam volna.


Köszönöm mégegyszer mindenkinek a válaszokat! :)

2021. nov. 22. 22:35
 57/105 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, jó munkát :)
2021. nov. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/105 anonim ***** válasza:
100%
Szuper. Megtudtuk a történet végét :) Örülök hogy találtál normális munkát :)
2021. nov. 23. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/105 anonim válasza:
100%
11:45kor már végzel? :O miért van az,hogy velem ledolgoztatják a szünetet is? Amit kötelezően veszünk ki. Én is most kezdtem,6 órában, viszont velem iszonyat bunkók és semmit nem mondanak el,semmivel nem vagyok tisztában konkrétan :(
2021. nov. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/105 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kedves szavakat!:)


#59: Velem is ledolgoztatják a szünetet, ez mindegyik boltban kötelező. Ha nem így volna, 5:15-ös kezdéssel 11:15-kor végeznék. Ez 6 óra. A 30 perces szünetet ledolgozva végzek csak majd 11:45-kor. Sajnálom, hogy rossz tapasztalataid vannak, de minden kezdet nehéz. Nyilván a munka nem egy leányálom, nekem is nehéz lesz, de nekem már az bőven elég, hogy nem kell heti 4 napban 9-10 órás műszakokban ledolgoznom a heti 30 órát és nem kell éjszaka felkelnem. Ezek annyira kimerítőek tudnak lenni, hogy a szabadnapjaimon kb. csak aludnék és nem érné meg. Gondolom te írtál privátban is, visszaírtam, beszélgessünk. Szívesen segítek ha tudok. :)

2021. nov. 23. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!