Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hajnali 4-re járni dolgozni...

Hajnali 4-re járni dolgozni egy Lidl-be, ezt mennyire lehet bírni? Megéri?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Túl vagyok egy állásinterjún a Lidl-ben, látogatói napra kell menjek jövő héten hétfőn hajnali 4-re, merthogy a reggeli műszak náluk akkor kezdődik. Először azt hittem, hogy viccelnek a hajnali 4 órával, de nem, komolyan akkor. Szerintem ez kegyetlen.


Legalább lenne annyi előnye az egésznek, hogy délelőtt 10-kor végeznék (6 órás állásban jelentkeztem hozzájuk), de náluk csak 8 órás műszakok vannak, így kajaidővel együtt 13:00-kor végeznék.


Szerintetek megéri ilyen embertelen munkabeosztásban oda menni dolgozni? Tőlem elérhető távolságban nagyon kevés munkahely van, Budapest egy kieső részén élek, bejárni a városba dolgozni a sok utazás miatt nem tenném.


Leginkább Lidl-ben dolgozók véleményére volnék kíváncsi, de bárki véleményét szívesen meghallgatom!



2021. nov. 11. 01:37
 81/105 A kérdező kommentje:

#80: Én örülök, hogy otthagytam őket. Ugyan a másik üzlet rugalmas volt munkaidőt tekintve, de szörnyű volt minden nap hajnali 5-re bejárni a város egy tök más pontjáról, hajnali 4 órás indulással, amikor is minden fél óránként jár. Tök jó volt amúgy, hogy 11:45-kor már letettem a lantot, de mikor hazaértem, egész délután csak aludni tudtam. De még nem is ez volt a gond, hanem hogy multimilliárdos cég és munkaruhát nem biztosítanak. Kössz, nem.


Egyébként nem maradtam pénz nélkül, úgy jöttem el, hogy kerestem mást az első hét után, most egy C&A-ban vagyok. Jóval kevesebb a pénz, de közelebb van és emberibbek a körülmények. 8:45-re járunk dolgozni heti 3x (30 órás vagyok) és este 8-kor végzek. Ok, heti 3 napom csak a munkáról szól, de cserébe 4 nem. És nincs hajnali 4, se hajnali 5, amikor is 20 kilós banánkartonokat emelgetünk a fejünk fölé, reggel 6-kor kígyózó sorok és este fél11-ig történő munkavégzés.


Szóval ez a történet vége. :) Ha nem is happy end, de én örülök, hogy nem maradtam a Lidl-ben. Hiába keres az ember többet, ha mellette nincs élete és biorobotnak nézni a munkáltatója. Köszi, de nem.

2021. dec. 10. 19:35
 82/105 anonim ***** válasza:
17%
Bocsánat kérdező offolnom kell téged a 31es és 81es hozzászólásod alapján. Nos tehát korábban arról volt szó, hogy azért akarsz 5x6 órát dolgozni, mert neked így jó. A lidőlben ezt nem kaptad meg, ahogy a ruhaboltban sem, ellenben a ruhaboltban belementél, hogy kevesebb pénzért dolgozol, de 8:45re mész. Hát nem tudom, nekem kissé olyannak látszol, aki nem tudja mit akar és saját magára cáfol rá. Nem védem a lidőlt, mert én is utálom munka terén, sőt nagyon is szorgalmaztam, hogy válts. De számomra a váltásod logikátlan. Kíváncsi lennék, hogy a ruhabolt, ahol újfent dolgozol milyen munkaruhát biztosított Neked. Kérdező innentől számomra a kérdésed, hozzászólásaid, számomra hiteltelenné váltak.
2021. dec. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/105 A kérdező kommentje:

Naaa, azért váltak hiteltelenné, mert nem küldtem el privátban a Lidl munkaszerződésem? :) Egyébként meg fiatal vagyok, pályakezdő, kipróbáltam ezt a munkahelyet, ami még "rugalmas" beosztás mellett sem vált be, van ilyen.


És igen, valóban örültem, hogy 6 órásként 6 órás beosztásokat kaptam, de ez csak az első 3 hétre szólt, karácsonyi időszakban ugyanúgy 9-10 óráznom kellett volna. Hajnali 5-től sokszor délután 3-ig. Láttam a beosztást, mivel elkészült már december végéig. Szóvá tettem, ez van, majd januártól kiadják több szabadnapnak. Csakhogy nem ezt beszéltük meg. Nem is beszélve az állandóan kieső dolgozókról. Javaslom kedves #82, menj be te hajnali 5-re és váltsd meg te a világot még 3 munkatársaddal, akik közül 1 a pékségben van, te pedig új emberként legyél mindenért lecseszve, mert nem tudsz úgy mindent, mint egy évek óta ott dolgozó. Aztán hajnali fél 7-kor nyissatok ki hárman és vigyétek végig a délelőttös műszakot négyen úgy, hogy ebből 1 ember főpénztáros és ő csak kasszázik, 1 a pékségben van, egy a műszakvezető/boltvezető és ő nyitást követően bent ül az irodájában, így 5 órán keresztül te pakolsz egyedül ki nagyjából mindent és te vagy lecseszve, amiért egyedül nem sikerült mindent megcsinálni. Úgy, hogy közben persze ha feltorlódik a sor a kasszáknál, akkor én vagyok a második kasszás, így oda-vissza rohangálok. És persze, hogy 5 percenként torlódik fel, én pedig nem tudok rendesen árut tölteni. És aztán téged beszélnek ki a hátad mögött a délutánosok, hogy ez milyen lassú és béna.


Persze, hogy eljöttem. Embertelen munkakörülmények és beosztások mellett ilyen pénzért ezt én biztosan nem vállalom. A C&A sem leányálom, kevés a pénz, de mint írtam, annyi előnye van az egésznek, hogy jóval közelebb van hozzám és bár heti 3x 10 órában kell dolgozni, azokon a napokon, amikor suli van, nem kell menjek plusz nincs hajnali 4-es kelés és 5 órás kezdés. 8:45 az tök emberi kezdés és az este 8 órás befejezés is. Nekem sokkal okésabb ez a munkahely, mint a Lidl.


Egyébként mivel a kérdés már nem aktuális, ezért én többet nem reagálnék, de nem is töröltetem, hátha segít valakinek.

2021. dec. 11. 10:07
 84/105 anonim ***** válasza:
24%
Hát az este 8as befejezés nem tudom hol emberi reggel 9től, de te tudod... Képzeld én nap mint nap 4kor kelek. Bemegyek 6ra dolgozni és ott vagyok 14:20ig. És hogy miért 14:20ig, mert megmondtam, hogy egy perccel sem vagyok hajlandó túldolgozni, annak ellenére, hogy mehetnék 9-17:20 is, csak nem cseszem el az egész napot. Ennyi a munkaidő és nem tovább.
2021. dec. 12. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/105 anonim válasza:
83%

Kedves kérdező!

Lassan 1 hónapja vagyok a Lidl-nél, és amiket olvastam róla, azok alapján nagyon gáz munkahelynek tűnt, de én tettem egy próbát, mivel előtte egy évet kasszáztam egy másik multinál még diákként. A látogatói napon én azt tapasztaltam, hogy mindenki jó kedvel megy be reggel dolgozni. Nálunk a műszakok 5-14 és 13-22-ig tartanak, vasárnap pedig 6-18 és 8-20-ig tartanak. Ez az amihez hozzá lehet szokni, még úgy is, hogy 15 percnyi autóútra vagyok az üzlettől. A vezetés is végtelenül kedves és segítőkész. Erre egy példa, hogy az első önálló kasszázásom előtt megkértem a vezetőt hogy tudna-e nyomtatni egy PLU listát zöldségekről és gyümölcsökről, és kérdés nélkül egy 4 oldalas listát kaptam tőle. Az is kellemes csalódás volt hogy 1-2 kollégán kívül mindenki segítőkész és jókedvű, még az is aki több mint 10 éve van a cégnél. A pénz tényleg nem a legjobb, de mindenkit

egyformán megbecsülnek. A kérdezőnek csak annyit üzennék, hogy minden üzlet és üzletvezető és annak a helyettesei különbözők, vannak olyan üzletek mint amiket írnak, hogy lenéznek, meg olyanok is ahol én vagyok és remélem megtalálja a számítását valahol.

2021. dec. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/105 anonim válasza:
77%
Azt kifelejtettem, hogy én 8 órás munkarendbe jelentkeztem, írtam alá a szerződésemet, ergó a munkaidőm 8,5 óra mivel a fél óra szünet nincsen benne, vasárnap pedig 11 órát kell dolgozni, és 1 óra kötelező szünet van 30-30 perc lebontásban.
2021. dec. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/105 anonim ***** válasza:
100%
Inkabb megyek egy gyarba 3 muszakba 8 oraba 300 ezeré
2021. dec. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/105 anonim ***** válasza:
70%

Csak azt nem tudom a kasszák helyett miert nem vesznek onkiszolgalo gépeket mindenhova

Tescoba is ahova jarok van 8 gep igaz abbo 2-3 mindig szar es van 10 kassza 2 kasszással

Akkor mi a ge*ci kur*va anyjuké nem vesznek mindenhova kasszagépeket?!

2021. dec. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/105 anonim ***** válasza:
47%
#88 mert nem mindenki akarja használni őket. én sem akarok más helyett dolgozni, legyen csak mindig fix kasszás, plusz macera csak odahívogatni a géphez munkatársat hogy jajj pia van benne jajj ruhadarab stb stb. meg én húzogassam, nem, nem akarom más munkáját végezni
2021. dec. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/105 anonim ***** válasza:
100%

89


Én is így voltam vele csak az a gond nincs ember,így kényszerítenek rá használd ( már ha nem akarsz 25 percig állni sorban). Budán Allee Intersparban van vagy 10-13 kassza és abból általában 3-ban ülnek mióta ki lett építve az önkiszolgáló rész, akkorák a sorok, hogy el sem hiszed reggel is, délben is mindegy mikor mész be.

Savoya Auchan dettó...millió kassza, de abból alig üzemel pár, hogy menjél az önkiszolgálóhoz szóval...

2021. dec. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!