Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sok ember miért ragad le a...

Sok ember miért ragad le a rizs és krumpli köretnél?

Figyelt kérdés

Gyakran meglepődnek a kollégáim, hogy mit viszek enni, mert pl. hús mellé gyakran viszek bulgurt, kölest, kuszkuszt (ezt gyakran zöldségekkel keverve), sült és párolt zöldségeket pl. zeller, répa, brokkoli, spárga, cukkini, kel, cékla, édesburgonya.


És azt tapasztalom, hogy a többségük nem is hallott pl. a bulgurról, de sokan meglepődtek a sült zelleren is, és miután adtam nekik kóstolót szinte mindenki csodálkozott, hogy milyen finom.


Kb. a reggeli ugyanez pl. avokádó krém vagy humusz is sokak számára ismeretlen, pedig teljeskörű kenyérből készült pirítóssal, és friss zöldségekkel isteni mindkettő.


Az emberek miért nem kísérleteznek? Miért ragadnak le a bevált dolgoknál?


2019. szept. 13. 10:21
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
83%
Én személy szerint azért nem kísérletezek, mert annak általában rosszullét a vége. Nem túlzok, az összes gyerekkori családi nyaraláson, ahol étteremben ettünk, és nem anyám főzte a megszokott ételeket, összeszedtem egy gyomorrontást. Úgyhogy most már sokkal óvatosabb vagyok, főleg mert nem is éri meg a kockázatot. Még sosem fordult elő, hogy egy olyan étel, amihez eleve nem volt gusztusom, de mások unszolására megkóstoltam, ízlett volna.
2019. szept. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
50%
Nem kell neked azzal foglalkozni mások mit esznek.
2019. szept. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
64%

Bulgurt, kölest nem szeretem és krumplit sem szoktam enni. Kuszkuszt igen és rizst is, ez utóbbiból leginkább vadrizst. Spárgát és az édesburgonyát szinten ki nem állhatom, ezeken kívül az összes zöldség jöhet. Avokádót, hummuszt sem szeretem, ellenben rengeteg mentás borsokremet vagy diós paprikakremet vagyok képes eltüntetni.

Negyszem3lyes a haztartasom: kamaszgyerek, férj, anyós és én. A négyből 3 csak és kizárólag krumplit-esükbe vagy purekent- tésztát és rizst hajlandó enni. Még se akarjak kóstolni amit én eszek. Ez van.

Téged amúgy mit érdekel, higy más mit eszik?

2019. szept. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
34%
De hallottunk a bulgurról sajnos. A kisunokám nagyon beteg lett tőle, nem bírta megemészteni rendesen és belekötött a beleibe. 5. napra lett széklete, sok gyógyszer, kúp folyadék stb hatására. Nagyon megszenvedte.
2019. szept. 13. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
93%

Abban igazad van, hogy az emberek azért (is) idegenkednek a pl. általad felsoroltaktól, mert még nem is kóstolták. Anno ("600 évvel ezelőtt"), amikor bejött a köztudatba a ketchup, vagy az Uncle Bens édes-savanyú mártása, megkóstoltam, és ki lehetett volna kergetni a világból. Aztán szépen fokozatosan megszerettem. Sőt, kimondottan szeretem az édes-savanyút. Az emberek ódzkodnak az újdonságoktól, de furcsamód tényleg meglehet őket szeretni.

Most van ez a kuszkusz, grillezett zöldségek, kókuszzsír, szusi, stb.-stb. mánia, de én pl. nem tudok megbarátkozni velük. Marad a jó öreg krumpli, nokedli, tarhonya, rizs, tészta köretnek. A szusihoz való szószoktól egyenesen rosszul vagyok, nem tudom, mások hogy tudják megenni. A padlizsánkrémet kb. 10 évvel ezelőtt az összes kollaganő dicsérte, amit egy másik munkatársunk behozott. Hát nekem nem jött be. Az édesburgonyának meg sütőtök íze van.

Ízlés kérdése. Látod, én nyitott voltam rájuk, de ha egyszer nem szeretem és többedszerre sem szeretem, akkor így maradok. Nem fogom azért erőltetni, mert most ez a menő. A régi jól bevált köreteket is lehet sokféleképpen variálni.

Azt hiszem, nagyjából leírtam, hogy szerintem miért nem nyitottak sokan az újfajta divatos köretekre-ételekre.

2019. szept. 13. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
53%

Krumpli, rizs és tészta ismert.

Bulgur, kuszkusz nagy eséllyel DRÁGÁBB. Másrészt nem ismerik.

Igen, isteni lehet avokádókrém piritóssal, lehet nekem is ízlene, de amikor arra kell gondolni, hogy x összeget kell beosztani egy hónapra...

AKkor a gyors(?), egyszerű, olcsó kaják fognak előkerülni.

Mert jobb egy 5ezresből krumplis tésztát, stb-t csinálni és ezek a kaják tartanak x napig, mint sokkal drágább dolgokat megvenni és 5 ezres kevesebb ideig elég.

2019. szept. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
74%

Én imádom a főzős műsorokat nézni. Ami biztos, hogy bármelyik náció sokkal több zöldségfélét használ a főzéshez, mint a magyarok többsége.

Jómagam akkor szoktam meg köretként a zöldségeket, amikor egyszer fogynom kellett (betegség miatt). Bevezettem, hogy sült húshoz répa köretet ettem, vagy párolt kelbimbót. Lányom csatlakozott, család többi tagja nem. Én nyitott vagyok ilyenekre, és nem is terheli meg úgy a gyomrot. Reggelire pedig imádom a natúr joghurt, natúr pehelymix (nem extrudált, hanem igazi), és valami kis gyümölcs keverékét. Egy pohár vízzel. Viszont nekem ezek valóban ízlenek. Akinek nem ízlik, azt nehéz rávenni.

2019. szept. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
75%

"Téged amúgy mit érdekel, higy más mit eszik?"


Már vártam ezt a kérdést, olyan igazi gyk-s.

Talán azért érdekli, mert ez egy fórum, és beszélgetni szeretne erről a dologról. Nem gondoltad volna, ugye?

2019. szept. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim válasza:
76%
Mi gyakran eszünk kukszkuszt meg bulgurt zöldségekkel, de szerintem sok embernek sokkal megfizethetőbb a rizs meg a krumpli.
2019. szept. 13. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem aki rizst és krumplit eszik, azok nem piszkálnak téged azzal, hogy minek eszel kuszkuszt meg humuszt, és nem gondolják azt, hogy miért kísérletezel. Nem azért mert felnéznek rád, és irigyek, hanem azért, mert nem érdekli őket, hogy hogyan élsz. Ez a te életed, az meg azoké. Ilyen egyszerű :)
2019. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!