Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sok ember miért ragad le a...

Sok ember miért ragad le a rizs és krumpli köretnél?

Figyelt kérdés

Gyakran meglepődnek a kollégáim, hogy mit viszek enni, mert pl. hús mellé gyakran viszek bulgurt, kölest, kuszkuszt (ezt gyakran zöldségekkel keverve), sült és párolt zöldségeket pl. zeller, répa, brokkoli, spárga, cukkini, kel, cékla, édesburgonya.


És azt tapasztalom, hogy a többségük nem is hallott pl. a bulgurról, de sokan meglepődtek a sült zelleren is, és miután adtam nekik kóstolót szinte mindenki csodálkozott, hogy milyen finom.


Kb. a reggeli ugyanez pl. avokádó krém vagy humusz is sokak számára ismeretlen, pedig teljeskörű kenyérből készült pirítóssal, és friss zöldségekkel isteni mindkettő.


Az emberek miért nem kísérleteznek? Miért ragadnak le a bevált dolgoknál?


2019. szept. 13. 10:21
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
92%

14-es: "De hallottunk a bulgurról sajnos. A kisunokám nagyon beteg lett tőle, nem bírta megemészteni rendesen és belekötött a beleibe. 5. napra lett széklete, sok gyógyszer, kúp folyadék stb hatására. Nagyon megszenvedte."


Ilyen CSAK AKKOR lehetséges, ha a bulgurt nem rendesen készítették el, mert ugyanúgy emészthetö, mnt a tészta, vagy a tarhonya, söt az összetétele sem másabb biológiai szempontból, viszont sokkal könnyebben emészthetö, ha nem félnyersen adják a gyereknek.

Másrészt olyan, hogy egy étel "beleköt a beleibe" nem létezik, legfeljebb olyan, hogy szorulása van valakinek töle. MEgemészteni biztos meg tudta, mert a szénhidrátok emésztése nem a belekben történik, ott csak a felszívódásra kerülhet sor.

Ha a gyereknek olyan erös szorulása lett, hogy 5 napig nem tudott rendbe jönni, akkor bagy a bulgor volt félig nyers és túl sok folyadékot szívott fel a belekböl, vagy a gyerek nem iszik eleget, és azért lett töle baja.

De egyik esetben sem a bulgur a gond, hanem vagy az elkészítési mód, vagy a gyerek étkezéi rendje.

2019. szept. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
23%

18!


"Talán azért érdekli, mert ez egy fórum, és beszélgetni szeretne erről a dologról."


Khm, ez nem egy fórum, nem beszélgetős oldal, nem chat szoba, hanem egy kérdezz felelek oldal.


Nem gondoltad volna, ugye?

2019. szept. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
100%

Valóban sokan leragadnak az ismert ételeknél, és nemcsak azok, akiknek az ár a legfőbb szempont. Úgy gondolják, hogy ami jó volt eddig is, az jó lesz ezután is, felesleges kipróbálni mást.


De itthon is egyre inkább nyitnak a változatosabb étrend felé, főleg a fővárosban. Ezzel a Magyarországon egyébként régen is ismert köles, árpa, bulgur, stb. is visszakerül a köztudatba, de aki ezeket nem ismerte, az ugyanúgy nyugatról jött hóbortnak gondolja, mint az avokádót, a falafelt és a Halloweent.


Sokan az árra hivatkoznak, pedig a változatosság nem mindenképpen drágább, és hosszútávon sokkal egészségesebb. A hidrogénezett növényi zsírok helyett ki lehet próbálni a különböző zöldségkrémeket. Hummuszt, vagy hozzá hasonló krémet más hüvelyesekből otthon is el lehet készíteni szárazból vagy konzervből. A száraz bab, sárgaborsó, és társaik kifejezetten olcsók ahhoz képest, hogy mennyire táplálók. Így egy házi hummusszal megkent kenyér sokkal jobban eltelít, mint a margarinos, egészségesebb és az elkészítése nem tart tovább, mint kifőzni a rizst.


Ugyanígy az adalékokkal teletömött felvágottat is megérné elcserélni legalább alkalmanként hasonló árú friss zöldségekre. Az idényzöldségek között mindig van, ami kifejezetten olcsó, és akár a megszokott köreteket is változatosabbá, egészségesebbé lehet tenni vele. Rizs mellé nyáron például cukkini, télen répa fűszerekkel.

2019. szept. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
56%

8 éves iker fiaim vannak akiknek még dinós, miki egeres mindenféle formára vágott étel nem kell. Én a tojást is ilyen formában főztem meg, hátha úgy megeszik de nem. 1 óràn keresztül formáztam a répa virágokat, uborkából is. Szőlőből csillagot.

Tortilla tekercsek édes sós változatba..

Gyümölcsös vagy zöldséges sushi fúúj ezt nem eszem meg

Különböző krémeket meg sem kóstolják.

Mindezt rengeteg menő mintás dobozba tettem.

4 évig minden napos próbálkozás után feladtam

A gyerekeim főtt tészta magában, rizs krumplin kívül nem esznek más köretet.

Reggelire csak péksüti, esetleg bundás kenyér lehet. Ha nem ez van nem is esznek pl délig semmit sem.

2019. szept. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
42%
Avokádó ízetlen és drága bulgur meg olyan mint tarhonya .répát én magába szeretem nasinak cukkinit rántva vagy lecsóba.
2019. szept. 14. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
43%
#24: Nevelni tudni kell.
2019. szept. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
Én szívesen kipróbálnám, és ki is fogom mert unom már a rizs, krumpli köretet.
2019. okt. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!