Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Amikor eszem levest és abból...

Amikor eszem levest és abból elég volt, de szívesen eszem másodikat is, az normális dolog? Vagy ha a levest már nem kívánom tovább, azzal a szervezet azt jelzi, hogy ennyi elég is lesz?

Figyelt kérdés
2018. aug. 16. 22:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Normális, sőt az is, ha jóllaktál, de a desszertgyomrodba még fér (bár ezt fogyáskor azért meg kell gondolni, hogy tényleg kell s belefér-e)... :)


Nem találkoztam még emberrel, aki levessel jól tudott volna lakni (magamat leszámítva a húsleves misztériumával, az mindent vitt, egyszer egy szülinapon csak nézhettem a tortaevőket, én egy tányér zsíros levessel beteltem órákra s máskor is nehezen ettem ilyesmi után). Teljesen természetes, hogy kezd tele lenni a gyomrod, de azért valami étel is kellene, nemcsak az a főleg víz cucc...

2018. aug. 16. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

1. A leves nem főétel. Ezért alapból nem szedek annyit, hogy jól lakjak vele, főleg ha tudom, hogy van második fogás, esetleg desszert is. Kivétel a csülkös bableves, ami önmagában is megállja a helyét. Igyekszem úgy belőni a mennyiséget, hogy mindenből tudjak enni egy kicsit.

2. Nálam sokszor fordul elő, hogy nem az étel mennyiségétől sokallok be, hanem az ízétől. Olyankor nyilván akár pár kanál után is, abba hagyom a fogyasztását, ha jól laktam, ha nem.

2018. aug. 17. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lemaradt a vége:

Szóval teljesen normális, ha leves után még ennél mást is.

Persze nem mindegy, hogy milyen levesről van szó és mennyiről.

Mert 3 nagy tányér leves után még egy második féle az már elég durva. :)

2018. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Előző, nem feltétlenül durva. Az én könnyed zöldségleveseimből egy nagy tányér ilyen 120 kcal? S az ebédem alaphangon 1300 kcal.


De persze általában s tartalmasabb levesnél igazad van :)

2018. aug. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Gazdag levesekre gondoltam, persze a lé + semmi után mindenki éhes marad vagy hamar az lesz.

Gazdag leves alatt azt értem, hogy sok zöldség, hús, de nem zsíros leves, azt nem bírom megenni. De az a tele a tányér a sűrűjével.

(De nem rántott, habart, sűrített, hanem a hús + zöldség típusú levesek, akár húsleves, akár palócleves stb.)

2018. aug. 17. 23:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!