Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy alap fasírt receptre...

Egy alap fasírt receptre milyen változatok vannak amitől másnak érződik?

Figyelt kérdés
nemrég életemben először csináltam fasírtot darált sertéshúsból. gondoltam hogy ez majd valami extra lesz, a beáztatott zsömlét kihagytam, csak zsemlemorzsa került bele, egy tojás, sültkrumpli fűszersó, sertés fűszersó, bazsalikom, minimális só-bors, kiskanál pirospaprika, azt hittem na ez valami más lesz, hát ugyanolyan íze lett mint anyám alapfasítjának, csak kicsit sótlanabb verzióban, tök csalódás volt. pedig talán negyed kiló húsról beszélünk mennyiségileg. ezt ennyire bátran kell fűszerezni, vagy nehéz az alapvonaltól eltérni és sokmindennel hasonló lesz?
2019. szept. 30. 22:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
49%

#5

Engem tényleg viccen kívül érdekel ám, hogy mit találtál olyan viccesnek azon, hogy valaki rak a kajába más országokból hozott fűszereket is... :D

2019. okt. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
55%
De most komolyan, valaki megmagyarázná, hogy mi olyan kiakasztó abban amit írtam, hogy ennyire vicces meg 0%-ra kellett lepontozni? Őszintén nem értem. :D
2019. okt. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó!


Kb az összes fűszer külföldről származik, így sokat nem mondtál a "külföldi fűszerek"-kel. Ha mondjuk azt írod, sűrűn használsz indiai vagy kínai fuszerkevereket, az megint más.

2019. okt. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

#13

De az meg nem lenne igaz. Miért kell túlbonyolítani? Annyi az egész, amit írtam: édesanyám ha utazik külföldre, vagy ha kedves ismerőse utazik külföldre, akkor vesz/kap ottani fűszerkeveréket, ezeket használja rendszertelenül. Értelemszerűen ha indiai fűszereket használna, akkor azt írtam volna, de nem így van, hanem vegyesen, "külföldi fűszereket" használ, nem magyaros paprika-só kombót. :)

Persze, nekiállhattam volna felsorolni, hogy milyen marokkói, bolgár, kínai, egyiptomi, jóég tudja milyen keverékeket használ felváltva, de egyrészt hosszú lenne a lista, másrészt én se tudom teljesen.

2019. okt. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
48%

Utolso!


"Anyukám úgy csinálja, hogy csak husi, aprított hagyma, és külföldi fűszerek, ennyi..."

Ezt írtad. Nem tudsz fogalmazni ezek szerint. Külföldi fűszer kb az összes létező fűszer. Írhattad volna, hogy anyukád kap külföldről különböző különleges fűszereket, vagy vesz, ha ott jar és nem kell részletezni, milyeneket pontosan.

2019. okt. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%

#15

Azt hittem, evidens, hogy ha pl kínai fűszer lenne, akkor nyilván azt írnám, hogy "kínai fűszer"..... :DDD

2019. okt. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
62%
Nem tudom mit kell ezen rugózni külföldi fűszerek témában. Nekem például alap felszereltség a konyhában a gyömbér, curry, római kömény, kínai ötfűszer, vagy a szójaszósz. Nem mentem külföldre érte, rengeteg helyen be lehet szerezni.
2019. okt. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%
Jol van 16, hagyjuk, buta vagy felfogni,
2019. okt. 2. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
55%

#17

Hogy jön ide az, hogy alap felszereltség-e? Nálunk is vannak itthon ilyenek, ettől még nem a magyaros ízvilághoz használjuk, hanem a "nem-magyaroshoz" (ami pedig nem Magyarország, az az én értelmezésemben külföld). :D

Jesszusom, de túlkomplikáljátok...

2019. okt. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Én csak sót, borsot, pirospaprikát és vegetat rakok bele.
2019. okt. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!