Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az indukciós főzőlapok fokozat...

Az indukciós főzőlapok fokozatai kb. hány fok körül mozognak?

Figyelt kérdés

Nem tudom milyen modell van beszerelve, és szeretném tudni egészségügyi okokból, hogy kb. egy 1-es fokozat hány fokot jelent, a 2-es hány fokot jelent, stb?

Vagy hogy így kb. 360 fokos körben hány foknál hány fok van kb.


Előre is köszi!


2019. okt. 15. 08:54
 1/5 qkker1 ***** válasza:
54%
Fokozat és hőfok állítás is van az indukciósokon.
2019. okt. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Milyen egészségügyi okból?


Nem értem amúgy mi ez a körben hány fok van kérdés. Az indukciós lap lényege, hoyg csak ott melegszik, ahol az edény van, ott pedig egyenletesen.

2019. okt. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

6 fokozata van a főzőlapoknak, és a fokozatok a kör alakú szabályozón vannak.

Arra lennék kíváncsi, hogy pl a 2. fokozatnál, ami olyan 60 fok (nem celsius), hány celsius fokra melegíti fel a lapot.

Felhívták a figyelmemet, hogy egyes olajoknak alacsony a füstpontja, és ezeknek elérését szeretném elkerülni.

Így szeretném előre tudni a fokozatok hőfokát, hogy véletlenül se hevítsek olyan olajat, ami nem bírná már azt a hőfokot.

2019. okt. 15. 14:00
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom még mindig, miről beszélsz. Nekünk ilyen van: [link]


Nincs kör alakú szabályozó rajta. A plusz és a mínusz szabályoz, 1tol 9ig. Ha jól emlékszem az 1 mértéktartás, a 2 vaj, csoki olvasztás. 5 az amit használok főzni, 7nel sütöm a palacsintát. 8 és 9 max akkor van használva, ha elfelejtettem időben a tésztához a vizet feltenni.

2019. okt. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon nehezen tudsz így párhuzamot vonni Teljesítmény és hő között, mivel az alsóbb fokozatokat nem egy állandó teljesítménnyel éri el. Például van egy 1000 W-os fokozatod, ami állandóan 1000W-on muzsikál, de az 500W-ot már úgy csinálja, hogy ki-be kapcsolgatja az 1000W-ot, azaz nincs külön 500W-os fokozat.

Nálam van

500W

1000W

1200W

1400W

1600W

2000W


Ha hőfokban állítom, akkor meg van

70 fok

100 fok

120 fok

140 fok

160 fok

180 fok


Ha palacsintát sütök hagyományos acél serpenyőben, akkor az első oldalát 500W-on sütöm, míg a másikat 1000W-on.

Ha bevonatos alumínium serpenyőben, amit integráltak az alján egy acél lappal, azzal meg 1400W-on csinálhatom mindkét felét.

2019. okt. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!