Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Véletlen tettem vajat a...

Véletlen tettem vajat a pizzatésztába. Nagy baj?

Figyelt kérdés

Fejből próbáltam megcsinálni a tésztát, viszont tegnap kenyeret is sütöttem, és megkavarodtam. Tettem bele 2-3 bő evőkanálnyi vajat a tésztába. Most össze lett gyúrva, viszont sokkal keményebb a tészta mint szokott.

Ez mennyire baj? Most kel éppen a tészta letakarva.

Szerintetek csináljak újat, a mostani tésztából pedig legyen más? (Ha igen, akkor mi lehetne?)

Csak 500g lisztből van, szóval nem nagy dolog.



2019. okt. 16. 12:37
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Nézegettem más pizzarecepteket, hátha valahol írja a vajat is, de sehol nem láttam, szóval ezért írtam ki a kérdést..

19/F

2019. okt. 16. 12:39
 2/14 anonim ***** válasza:
71%
Sztem nem baj. Ha már megkel süsd meg :)
2019. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
39%
Én sokszor csinálom vajjal és tejjel, nekünk így jobban ízlik a pizza, igaz fél kg liszthez csak négy lapos kávéskanálnyi vajat szoktam tenni.
2019. okt. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
45%

Ha nem tettél bele olajat, akkor nem nagy gáz, ha tettél azt is(mert az ugye kell bele) akkor zsírosabb lesz, ha igazi vajat használtál.

Egyébként egy tepsi pizzához 400 gr. liszt kell, nyilván az 500gr. miatt kemény.

Legközelebb így csináld a pizzát, 10 perc alatt kész, keleszteni, dagasztani nem kell és tökéletes:

[link]

2019. okt. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
59%
4es vagyok, annyival kiegészíteném a küldött linket, hogyha vastag tésztát szeretsz, akkor kell bele az 5dkg élesztő, ha vékonyabbat (ahogy én is) akkor elég 2,5-3 dkg is.
2019. okt. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tettem bele 2 evőkanál olajat is :/


Azért ennyi liszt, mert 2-3 pizzát tervezek csinálni. Nem tepsiben, hanem 32cm-es kör alakú pizza sütőlapon. (Vagy mi a neve).

Viszont ahogy látom, háromszorosára dagadt a tészta, és puhának is tűnik, úgyhogy szerintem jó lesz pizzának :)

Bár kissé édes :D


Köszi a válaszokat :)

2019. okt. 16. 13:46
 7/14 anonim ***** válasza:
46%
Ha olaj és vaj is van benne, akkor eléggé zsíros lesz.
2019. okt. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egy kis darabbal csinálj próbár, nehogy akkor derüljön ki, hogy nem jó, amikor már megpakoltad a drága feltétekkel és a sajttal.
2019. okt. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ilyen lett:

[link]


Még sosem sikerült ilyen jól :D

Lehet mostantól mindig így csinálom :3

Köszi a válaszokat mégegyszer.

2019. okt. 16. 14:34
 10/14 A kérdező kommentje:
2019. okt. 16. 14:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!