Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Párizsi krém nem sikerült....

Párizsi krém nem sikerült. Miért lehetett? Több lentebb.

Figyelt kérdés
Több recept írja, hogy 400ml tejszínt forraljunk fel 20dkg cukorral, és szálpróbáig főzzük. Nos, a főzésnek már ezen a szakaszán elakadtam, ugyanis a tejszín egyáltalán nem akart besűrűsödni. Két alkalommal próbáltam meg kétféle habtejszínből, de egyik alkalommal sem történt meg a szálasodás. Kb. 10 percig főztem forrástól számítva, aztán feladtam. Sűrűn teszteltem, de hiába. Végig olyan folyékony volt, mint amikor felraktam. Mit csinálhattam rosszul?
2020. febr. 9. 06:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a recept!


[link]

2020. febr. 9. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Komolyan mondom annyiféle recept van a neten,s olyanok is amik ellent mondanak egymásnak, mármint ami egy süti elkészítésére irányul. Ebből találja ki az ember, hogy melyik a helyes. :( Ezt a szálpróbás változatot egy cukrász oktatást ismertető oldalon láttam, plusz az egyik youtube videóban is. Nekem egyáltalán nem működött. Mindenesetre köszönöm a linket, kipróbálom ezt a módszert is.
2020. febr. 9. 07:27
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
A 4 dl tejszínhez a 20 dkg cukor már szemre is nagyon kevés, ha szálpróbáig akarod főzni!
2020. febr. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

tudod mi az a szàlpróba?

a cukor meg a tejszin főzés alatt nem lesz sűrű. a szàlpróba annyit jelent, hogy egy egy cseppet a hüvelyk és mutató ujjad közé veszel és ha kitudod nyujtani pár centire (mint ha egy rágo lenne) akkor jo.. Ez kb. pár perc után már be is szokott következni. Sűrű, majd a kakaoportól lesz, de attok sem rögtön hanem ahogy hűl úgy fog sűrűsödni

2020. febr. 9. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
de amúgy az én receptem szerint 1 dl tejszinhez kell 25 dkg cukor
2020. febr. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Nekem viszont nagyon soknak tűnt a cukor mennyisége, így kevesebbet raktam bele. Belekóstoltam és így is ehetetlenü édes volt. De!, akkor lehetséges, hogy mégtöbb cukor kellene a siker érdekében s attól lesz ilyen szirup szerű állaga? Ha így van, mi fogja ellensúlyozni ezt a rengeteg cukrot?

Igen, tudom mi a szálpróba. :) Köszönöm az eddigi válaszokat.

2020. febr. 9. 07:56
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

en cukrásznak tanultam. nálunk ez volt a recept : 1dl tejszínt 25 dkg cukorral össze forralni, majd tűzről lehúzni fėl kocka margarint felolvasztani benne, majd belekeverni 5 dkg etcsokit, és 4dkg kakaóport. ezeket simára keverni. (ezek mind el fognak olvadni..) Amikor már kihült vagy mar csak langyos akkor ujabb fėl kocka ramat habosra keverni benne (habverő géppel!)

Én ezt hasznalom tortákba, - de akkor ahhoz dupla mennyiséggel csinalom.


És igen, ez a krém édes, de amikor már minden benne van, akkor azért már finom

2020. febr. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2020. febr. 9. 08:12
 9/12 anonim ***** válasza:
70%

400 mili tejszínnek 10 perc kevés időnek tűnik... Esetleg próbáld hosszabb ideig forralni, széles, alacsony edényben, folyamatos keverés mellett.


Sok sikert :)

2020. febr. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
akkor miért hazudsz? ilyet nem ír sehol hogy 400ml-hez kell 20 dkg cukor. megváltozattad önkényesen a receptet és csodálkozol , hogy nem működik.. omg
2020. febr. 9. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!