Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vendégségre jönnek a férjem...

Vendégségre jönnek a férjem rokonai. Kiadós laktató ételt /vendegváró receptet tudtok?

Figyelt kérdés

14 fő jön hozzánk a hétvégén, már teljesen kifogytam az ötletekből. (Pizza, meg kenyér lángos kilőve)

Annyit kell róluk tudni, hogy rengeteget esznek és kb húst hússal. Tészta vagy vega tengeri halas dolgok kilőve.

Várom az ötleteket!

Köszönöm!!


2020. febr. 19. 21:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Babgulyás pogácsával
2020. febr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
37%
Ez esetben valóban egy húsos gazdag leves lenne a gazdaságos és könnyen kivitelezhető megoldás. Második fogásnak meg valami "könnyű" tészta, pl. túrós tészta vagy palacsinta, esetleg sütemény. Ettől aztán tényleg ki fognak pukkadni a vendégek. :D
2020. febr. 19. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Egy jó bakonyi betyárleves jutott még eszembe, esetleg füstöl kolbászos krumplileves, valamilyen raguleves, vagy palócleves.
2020. febr. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Pulykanyakból húsleves, csülökpörkölt krumplival, savanyúság
2020. febr. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
9%
Lángos
2020. febr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
38%
Nálunk ilyen célra a rakott káposzta nagyon bevált. Csülökből a pörköltet két nappal korábban meg lehet csinálni hozzá, másnap ledarálni, káposztát, rizset megpárolni; a vendégváráskor megsül magának.
2020. febr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Legényfogó leves, töltött paprika pl.
2020. febr. 20. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
25%
Én a helyedben maradnék a klasszikusoknál. Nem jó ilyenkor "hétköznapi" menüt adni, mert mindig van valaki, akinek ez nem fog tetszeni.Ha mégis valami újszerűt szeretnél, az alábbi javaslatom van: húsleves gazdagon:ez egyszerű. Csirkemell csíkokra vágva, alaposan bezöldségelve, mielőtt elkészülne, zöldborsó és brokkolirózsákat főzzél bele,vágott petrezselyemzölddel tálald, cérnametélttel vagy lúdgége tésztával. 1 személyre 7 dkg csirkemellet számíts. A levesbe ne főzd bele a csontot és a bőrt se, máskor felhasználhatod. Ez a leves nagyon hamar elkészül, kb. egyszerre főnek meg a zöldségek a hússal, nagyon dekoratív és finom is, tartalmas. Második: a mai átlagos húsevő magyar emberek vendégségben az alábbiakat szeretik kapni:fasírt, rántott hús. Rántott hús készítésébe ne bocsájtkozzál, hosszadalmas,tele lesz minden olajszaggal. A fasírt járható út, csinálj 2 egybesült rudat, hogy mégse legyen teljesen hétköznapi,a közepébe főtt répát, csemegeuborkát tegyél.Tojást nem javaslok bele, sokan nem szívesen esznek főtt tojást.Készítsél még tepsiben vagy cserépedényben valamilyen sült csirkét(combot) tejfölös-sajtos szószban, ez, mire megsül, alig lesz szaftos, de mégse lesz száraz. Köretek:Van ugye egy kis brokkoli, mert nem kellett mind a levesbe,répa, negyedekre vágott vöröshagyma.Ezt összepárolhatod, fűszerezheted oreganoval.Készíts párolt rizst,ez alap,nincs gond vele, rá se kell nézni és elkészül. Én a sparban szoktam venni a hidegkonyhai pultból görög káposztasalátát, ez egy majonézes nagyon ízletes mártás, a párolt rizs és a fasírt ideális kiegészítője.El is készítheted: coleslaw saláta néven találsz róla recepteket.Ha a vendégeid a sült krumplit hiányolnák az asztalról,sütőben készíthető steak burgonyát javasolok.Remélem,tudtam segíteni.
2020. febr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is a babgulyás az egyértelmű, valami tessztaval,pogácsával, kaláccsal...
2020. febr. 20. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

“Nem jó ilyenkor "hétköznapi" menüt adni, mert mindig van valaki, akinek ez nem fog tetszeni.”

Igen?

Akkor az húzzon el egy étterembe, ott aztán tud kedvére “nem hétköznapi” ételeket enni! Azért álljon már meg a menet! Ez egy egyszerű családi ebéd, nem fine dining.

2020. febr. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!