Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy van türelmetek a főzéshez...

Hogy van türelmetek a főzéshez, étkezésekhez? Vannak erre tippek, praktikák?

Figyelt kérdés

Már többször nekifutottam az életmódváltásnak, mert szeretnék fogyni és egészségesebben élni. Az egészségesebb ételekkel és ízekkel még talán nem is lenne nagy probléma, viszont ezek a próbálkozások mindig abbamaradnak, mert azt érzem, hogy én nem vagyok képes annyi időt és energiát rászánni, amennyit ez megkövetelne. Helyette inkább élek szendvicseken, salátán, müzlin, gyorskaján, péksüteményeken, mert ezek a legegyszerűbb és leggyorsabb megoldások.

Kollégiumban szoktam lakni, ami egy nehezített terep (van egy rezsószerű főzőlap, egy mikró és ennyi, kevés a hely is), illetve a szorgalmi időszakban kevesebb időm is van. Ha hazaérek átlag 6 óra körül, akkor nagyon nagyon nehezen veszem rá magam, hogy még elmenjek bevásárolni és készítsek magamnak vacsorát és másnapra is legyen reggelim, ebédem, valami tízórai amit el tudok magammal vinni az egyetemre. 90%-ban annyi történik, hogy nem eszek inkább semmit egész nap (max. egy szendvics vagy péksütemény) és este eszem, amit érek pl. rendelek vagy veszek valamit a boltban. Annyi időm menne el ezekkel, hogy azt nagyon sajnálnám. Most itthon több időm van, több is a lehetőség eszközökben is, de rájöttem, hogy engem abszolút nem is érdekel ez az egész és ugyanúgy inkább megoldom valami egészségtelen, de gyors alternatívával. Nekem konkrétan ahhoz sincsen türelmem, hogy egy rizst vagy egy tojást megfőzzek, szóval nagyon utálom.


2020. máj. 19. 12:29
 1/5 anonim ***** válasza:
98%

Azon kívül, hogy tudomásul vesszük, hogy "Nekem konkrétan ahhoz sincsen türelmem, hogy egy rizst vagy egy tojást megfőzzek, szóval nagyon utálom." mit tehetnénk érted?

Ha nem akarsz főzni, akkor ne főzz, de próbálj valami rendszert vinni az étkezéseidbe!

2020. máj. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
98%
Amíg úgy állsz hozzá, hogy ez neked nyűg, nem érdekel a téma, és sajnálod rá az időt, addig hiába adunk bármilyen tanácsot...
2020. máj. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%

Nekem az segít, hogy az egyetemi menza nálunk nagyon jó, és minden nap tudok (tudtam, míg oda jártam) zöldségköretet enni. Vagy főzeléket, azok is elég jól voltak elkészítve (nem vészesen sok liszttel).


Most itthon vagyok, és én is keresem a gyors megoldásokat. Szerintem gondolkodj egy kicsit, hogyan tudnál segíteni magadon. Rezsón tényleg sokáig tart a tojásfőzés, főleg, ha darabonként csinálja az ember. Nade mi tart vissza attól, hogy hétfőn megfőzz 6 db-ot, aztán megegyél napi kettőt? Elvan az a hűtőben, és 6 tojás nem 6x annyi idő, mint 1 db. Régi (1-2 hetes) tojást főzz, akkor könnyű lesz pucolni.


Ha fagyasztó is van, ahol gyorsfagyasztott zöldségeket tudsz tárolni, akkor a mikróban kevés munkával is tudsz párolt zöldséget készíteni. Kell hozzá egy jénai üvegtál fedővel. Beleöntöd a kívánt zöldségeket, ízlés szerint megsózod, és berakod a mikróba 10 percre (mondjuk a harmadik legynagyobb fokozaton). Ha csönget, megnézed, és ha nem estek össze a zöldségek, akkor még 5 percre visszarakod. Kesztyűvel megfogva össze is rázhatod, ez a keverés leggyorsabb módja. Ebből is készíthetsz több napra való adagot.


A müzlivel nincs semmi baj, ha nem a cukrozott-puffasztott gabonapehelyről van szó, hanem igazi müzliről, ami például így néz ki: [link] Az Aldi például árul elég jókat. El is tudod vinni magaddal, mondjuk egy pohár joghurttal. Olcsóbban jössz ki, ha te magad kevered a zabpehelyhez a hántolt magokat meg az aszalt gyümölcsöket, de készen is kapni jókat.


Persze, a péksütemény a leggyorsabb lehetőség, plusz még jó édes is, így manipulálja az embert. De azért amiket leírtam, ezek sem annyira időigényesek.

2020. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon jókat írsz, #3 - de ehhez tényleg RENDSZER kell, és előre tervezés / gondolkodás. Szerintem a kérdező esetében ez még egy következő lépcsőfok, azután, hogy belátja azt, hogy sokkal minőségibb dolgokat ehet, ha maga készíti el.
2020. máj. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szeretsz enni amúgy? Nincs olyan étel amit kicsi korodban otthon főzettek és hiányzik, olyan kaja amit nem lehet rendelni vagy menzán hozzájutni? Tojást nekem sincs túl sok kedvem főzni mert önmagában az üres főtt tojás az egy kifejezetten jellegtelen étel. Engem az szokott motiválni hogy valami finom ételt készítek. Múltkor például megkívántam a rakott krumplit. Készen nem lehet sehol rakott krumplit venni körülöttem, anyám meg nem fog három országgal arrébbról csinálni nekem, úgyhogy nem volt más választásom mint nekiesni és csinálni egy rakott krumplit. Ha meg megvan a végcél, akkor annak érdekében túlélem hogy tojást is kell főznöm.
2020. máj. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!