Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha egy forró levegős sütőre...

Ha egy forró levegős sütőre azt írják hogy 70-80%kal kevesebb olaj, azt hogy kell érteni?

Figyelt kérdés
2020. aug. 16. 11:34
 1/9 A kérdező kommentje:
Most akkor olaj nélküli vagy sem?
2020. aug. 16. 11:34
 2/9 anonim ***** válasza:
87%

70-80%-kal kevesebb az nulla, vagy 20-30%???

2020. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A miénkhez kaptunk egy műanyag kanálszerűséget, és a használati útmutató leírja hogy egy olyan kanálnyi olajat kell belecsurgatni, rá a kajára, mielőtt beindítjuk a gépet. Még mindig ezerszer jobb mint egy fritőz ami belemeríti a tömény olajba.
2020. aug. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
22%

Remélem tudjátok, hogy a fritőzből sem szív fel többet.


Parasztvakítás felső fokon.

2020. aug. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%

Ja, biztos nem... Mégis nagyon érdekes hogy amikor váltottam akkor elkezdtem fogyni, pedig semmit nem változtattam az étrendemen. Szeretem a rántott dolgokat meg a sültkrumplit, nem akartam róla lemondani, így vettem egy forró levegős sütőt, és nem tömény olajban sütöttem onnantól kezdve.

Az állagán is érezni hogy nem tocsog.

2020. aug. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10%
akkor csak egyed
2020. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Úgy, hogy többféle olajmentes vagy csökkentett olajjal működő fritőz van.

Van, amelyikbe kell egy minimális olaj, pl. egy kiló krumplihoz egy kanállal. Ezekben az ételek jobban hasonlítanak a hagyományos olajban sült ételekhez.

És van olyan, amibe 0 olaj kell. Az ebben készült étel jobban hasonlít a légkeverős sütőben, tepsiben sütött ételhez.

Ahhoz, hogy tudd, melyik sütőről van szó, olvasd el a leírást, használati utasítást.

2020. aug. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A titok az, hogy sütheted olaj nélkül is, de akkor teljesen más lesz az íze


Ha hagyományos hasábot akarsz akkor 7% olajat kell eloszlatni a krumpli felületén vagy ilyen olajtartalmú krumplit kell venni

2020. aug. 21. 12:43
 9/9 A kérdező kommentje:

#4


Ha 2-3 liter olajat hasznalsz sütésre akkor abban 3x 4x vagy többször fogsz krumplit sütni


Ami azt jelenti hogy a krumplival gyakorlatilag veszélyes hulladékot fogsz megenni, míg száraz fritőzben ilyen nincs


De nekem a munkahelyemen gyakorlatilag megoldhatatlan lenne az olajsütő használata

2020. aug. 21. 12:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!