Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sima rétes tészta receptje ez?

A sima rétes tészta receptje ez?

Figyelt kérdés
Finomliszt, víz, olaj, tojás, tejföl. Összegyúrjuk és pihentetjük majd olajos kézzel kihúzzuk. Köszi a válaszokat!
2020. szept. 19. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Ez nem tudom, mi, de tuti nem hagyományos rétestészta.
2020. szept. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A hagyományosnak mi a receptje?
2020. szept. 19. 14:43
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

HOZZÁVALÓK:


15dkg rétesliszt

15dkg finomliszt

1db tojás

2ek olaj


Ez az alaprecept. - Egy cukrász

2020. szept. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Tojás, tejföl nem kell a tésztába, és nem összegyúrni, hanem símára, hólyagosra kidolgozni. Kisit pihentetni letakarva, utána lehet kihúzni.Feltétlen rétesliszt kell hozzá.
2020. szept. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%

Még soha nem csináltam rétestésztát, készen veszem.

Viszont most visszaemlékezve, anyám réteseire (rétesliszt, sós víz) nem volt benne tojás, tejföl, de tett bele egy kanál ecetet.

Gőzöm nincs miért, de biztos lesz, aki megmondja.

2020. szept. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
66%
Az anyukám és a nagymamám tejfölt tudom, hogy nem rakott bele (a tojásban nem vagyok biztos), de ellenben ecetet igen. Ha jól emlékszem, rétes lisztből készült. És olvasztott zsírral kenegették a tésztát.
2020. szept. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
53%

Az eredeti - amit a nagymamám készített ezelött 60-80 éve - csak réteslisztböl, vízböl és 1-2 ek ecetböl készült, ezt nagyon alaposan kidolgozta, megkente olvasztott zsírral, letakarva pihentette és utána húzta ki vékonyra.


A "cukrász" garantáltan nem az, a rétestészta - ahogy a enve is mutatja -, CSAK réteslisztböl készül, mret ennek elég magas a sikértartalma. A plusz finomliszt meg tojás csak arra jó, hogy kevesebb jó minöségü réteslisztet használjanak, azaz olcsóbban csinálják, természetesen a minöség rovására.

2020. szept. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!