Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell pudingot csinálni...

Hogy kell pudingot csinálni nem porból?

Figyelt kérdés
Valaki tudja a receptet olyat amit ő is kipróbált? Vagy ma mar ez teljesen kiment a divatból es mindenki a dr5kereset készíti?

2020. okt. 9. 22:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
59%

Sodóra gondolsz, ami tojássárgája és tej?

Mert ha igazi pudingra akkor vagy por vagy keményítőt adsz cukorhoz, és ugyanott vagy mint a por, az leginkább keményítőbol áll.

2020. okt. 9. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Nem a sodora gondolok. Pudingra. Pl. Régi angol filmekben mindig azt készítenek. Ill. Angliában ettem is igazo házit, nagyon ízlett.
2020. okt. 9. 22:23
 3/19 anonim ***** válasza:
45%
Tej, liszt, kakaó; tej, liszt, vanília
2020. okt. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Mennyi?
2020. okt. 9. 22:27
 5/19 A kérdező kommentje:
Es miert 2x a tej? Ez sorrend?
2020. okt. 9. 22:27
 6/19 anonim ***** válasza:
89%

Itt nagyon jól le van írva:


[link]

2020. okt. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
61%
Keress rá az angol pudingra.
2020. okt. 9. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
85%

Nem tudom milyen pudingot ettél Angliában, de a britek talán legismertebb pudingja az a Karácsonyi puding.

Itt egy link, bár ez nem az eredeti recept, mert az ennél jóval bonyolultabb és összetettebb a készítési módja. Van valahol egy szakácskönyvem, ott megvan az eredeti recept.

[link]

De ha te akarsz pudingot készíteni, akkor valóban kukoricakeményítő kell hozzá.

Amit a 3-as felhasználó írt, ott azért van kétszer, mert tej, liszt, csokoládé, ez egyszer a csokipuding, másodszor meg tej liszt vanília, az meg a vanília puding, csak ugye kimaradt a tojás.

Itt egy vaníliapuding recept:

[link]

De gondolom, te nem ilyet ehettél Angliában.

Itt van két link, ami talán elfogadható, mint kifejezetten angol puding:

[link]

[link]

2020. okt. 9. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%
#6-os, a kérdező nem ilyenre gondolt, az eredeti angol puding nem is hasonlít ezekre a keményítős finomságokra. Én egyszer csináltam egy havernál, fém tortaformában, sütőben, vízfürdőben csináltuk, és nem krém lett az eredmény, hanem egy nagyon könnyű, remegő sütemény, azaz puding. Pontos receptre nem emlékszem, de cukor, vaj, liszt, tojás és fahéj volt benne, az biztos.
2020. okt. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
82%

#9: Angliában is ismerik a főzött pudingot, ez megy a trifle-be is.

Csak van, aki a tojásos változatot főzi, van, aki pedig tejszínnel, tojás nélkül.

Szerintem nem a sütőben készült angol pudingra gondolt. Bár ezt ő tudná megmondani.

2020. okt. 9. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!