Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Orvosi utasításra nem ehetek...

Orvosi utasításra nem ehetek zsíros és olajos, fűszeres ételeket ? Beirtam de nem találtam

Figyelt kérdés
Tudnátok ajánlani ilyen kajákat?

2020. okt. 11. 17:58
 1/10 anonim ***** válasza:
91%

Ez nagyon epe diétának hangzik. Ha az, itt le van írva, mit lehet enni, és mit érdemes kerülni:

[link]


Vagy konkrét recepteket keresel?

2020. okt. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
Amióta kikaptak az epemet, azt eszem amit csak akarok :)
2020. okt. 11. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

#2: Ez komoly? Én emiatt nem merem megműttetni, mert olvastam, hogy sokaknál utána jöttek elő a panaszok, én meg jelenleg a köveimmel teljesen panaszmentes vagyok.

Bocs, ha off... Első válaszoló vagyok (és nem tartom be a diétát).

2020. okt. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Ugyan nem a második vagyok, de nekem sincs azóta semmi gondom, amióta nincs epehólyagom.

Igaz, hogy itt, ahol élek, a mütét után nem kell, söt nem is ajánlott diétát tartani, azt mondták, ha a mütét után nem eszem sok mindent, akkor azokra késöbb mindig érzékeny maradok. Azt javasolták, egyek tényleg mindent, de elöször kisebb adagot, mert van, akinél egyénileg elöfordul valamire érzékenység, akkor arra érdeme odafigyelnie, de egyébként nem szabad bekorlátozni az étkezeseket.

2020. okt. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%
Igen 3-as, komoly. Evekig szenvedtem az epegorcsoktol de amióta kipucoltak, nagyon jo barátságban lettem a gondtalan zabalasokkal :) Semmiben nem fogom vissza magam, de nem is kell.
2020. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
44%

Majdnem bármilyen ételt el lehet készíteni minimális zsiradékkal, olyannal ami nem bántja az epét.

Nekem a kókuszolajat ajánlották a kórházban, mindent azzal csinálok, de tényleg csak annyit használok hogy ne égjen le a lábos.

Plusz vettem egy olaj nélküli fritőzt ami meleg levegővel készíti az ételeket, így akár sültkrumplit is ehetek, ami enélkül tabu lenne. De sima sütőben is meg lehet csinálni egyébként.

2020. okt. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
65%
Ráadásul mar nem kaszaboljak ossze az embert … egy-ket pici lyuk es annyi. 3 nap múlva otthon voltam (varratszedesre mar vissza sem mentem, megcsinaltam magam).
2020. okt. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
Leves megoldható zsíradék nélkül. Húst is lehet párolni, saját zsírjára sütni, minimális sóval. Főzelékek minden mennyiségben habarással, saját anyagos sűrítéssel. Egy "pörkölt" alap is készülhet főtt, visszasütött hagymával. A sütőzacskó is jó szolgálatot tehet.
2020. okt. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Konkrét recepteket nem találok :(
2020. okt. 11. 19:13
 10/10 anonim ***** válasza:
75%
Hús párolva, zödség párolva, főtt rizs.
2020. okt. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!