Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csinálok rosszul az...

Mit csinálok rosszul az olajos sütésnél?

Figyelt kérdés

Akármit csinálok, amit olajba kell tenni, legyen az sült krumpli vagy más mirelit étel, amint belerakom az első sütnivaló adagot az olaj kirobban a serpenyőből és az egész konyha úszik benne. Már ott tartok, hogy nem is merek ilyeneket sütni, mert utána órákig sikálhatom erős vegyszerekkel a bútorzatot, padlót, sütőt.


Elegem van! Mit csinálok rosszul?



2020. nov. 15. 17:46
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok! Igaz, hogy nem annyira szájbarágósan, mint a 10-es, de ugyanezt írtam én is. Márpedig ez így működik, és nem lesz még födő nélkül sem tele a konyha olajjal. Azért van a tűzhelyen a fokozat, hogy szabályozzuk a hőfokot!!

Amint látható, tisztességgel lepontoztak a többiek. Lelkük rajta. Attól én még jól alszok, max. a kérdező még ezek után sem fog tudni krumplit sütni. De ez már az ő baja, ha hisz a "segítőkész lepontozók" aktív munkájának. :))

2020. nov. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
84%
10 vagyok. Tényleg sportot űznek a lepontozásból, de nem csak ennél a kérdésnél.
2020. nov. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%

5-ös vagyok! Köszi, hogy visszapontoztatok. Megnéztem a toplistát a kategóriában, aki jelenleg az első, annak van a "pontok értékelésért" jelenleg a legtöbb mínusza, vagyis ha egy választ a józan többség helyesnek ítéli, ő arra is lefelé pontoz... az összesített toplistában (vagyis az összes téma értékelése nyomán) közel 250 mínuszt pontozott össze magának.


Ha következetesen ellenpontozzuk, az általuk lehúzott válaszokat, előbb-utóbb abbahagyják, mert akkor az ő mínusz-pontjaik, csak lefelé sorolják őket a ranglistán... majd csak megunják. Nyomjuk le őket! Mi is össze tudunk fogni, nemcsak ők!

2020. nov. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
10-es vagyok. Akkor mi is olyanok leszünk, mint a lepontozók.
2020. nov. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
Az is lehet, hogy túl nedves a sütnivaló cucc. Akkor tud nagyon kifutni az olaj, ha pl. nem rendesen lecsöpögtetett krumplit teszel bele - főleg ha hirtelen, mert azonnal felhabzik.
2020. nov. 15. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
77%

Javaslom a lepontozóknak, hogy tegyék azt , amit én. Csak felfelé pontozok. Ha nem tetszik, akkor nem pontozok.

Hányszor látok olyat,hogy lepontoz, aztán a későbbi hozzászólások fényében már visszavonná, de azt meg nem lehet.


A krumpli-t tényleg forró olajba kell tenni, de valószínű, hogy túl forró az olajod, vagy túl vizes a krumplid. Vannak nagyon nagy nedvességtartalmú krumplik is, próbálj másikat.

De egyszerű, kipróbálod hideg olajjal indítani és azonnal meglesz a tapasztalatod.


Egyébiránt én mindig megjegyzem a krumpli nevét is , ha valami gond van, akkor azt legközelebb nem veszem, ha meg nagyon jó, akkor keresem azt a típust.

2020. nov. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy nincs kedvem kísérletezni, mert így is drága minden. Egyet megpróbálok hideg olajban, de ha nem lesz jó, esküszöm a fejemre húzom.
2020. nov. 16. 00:36
 18/33 anonim ***** válasza:
77%
Én is úgy teszek, mint a 16-os: ha tetszik valakinek a válasza, arra nyomok egy zöldet, a többit pedig pont nélkül hagyom, hiszen nem vagyunk egyformák, más-más az ízlés. Attól még lehet jó az a másik is attól függetlenül, hogy én másként szeretem, vagy másként szoktam.
2020. nov. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Senki sem úgy született, hogy már profi szakács volt. Rengeteg kudarc, és főleg gyakorlás áll mindenki főzőtudománya mögött.

Nem véletlen a mondás: amit főztél, edd meg! Mert csak akkor fogod tudni megtanulni, hogy legközelebb!! ebből-abból többet vagy kevesebbet kell tenni, vagy éppen odaégett, tehát arra vigyázni, hogy... és így tovább! Az nem megoldás, hogy végképp leteszed a fakanalat, azért mert legelőször nem sikerült. Ha tudnád, hogy én legelőször milyen pásztor tarhonyát főztem???? :))))

2020. nov. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Könyörgöm, ki írta, hogy HIDEG olajban próbáld...???


SENKI!!!


Úgyhogy legfeljebb a saját fejedre húzhatod!

2020. nov. 16. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!