Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csinálok rosszul az...

Mit csinálok rosszul az olajos sütésnél?

Figyelt kérdés

Akármit csinálok, amit olajba kell tenni, legyen az sült krumpli vagy más mirelit étel, amint belerakom az első sütnivaló adagot az olaj kirobban a serpenyőből és az egész konyha úszik benne. Már ott tartok, hogy nem is merek ilyeneket sütni, mert utána órákig sikálhatom erős vegyszerekkel a bútorzatot, padlót, sütőt.


Elegem van! Mit csinálok rosszul?



2020. nov. 15. 17:46
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy milyen krumpliról van szó?

Nyers? Mélyhűtött? Félig főtt...? Stb...???


Ha sokallod az olaj árát, akkor süsd a krumplit tepsiben, sütőben.

Egy kilóhoz elég egy evőkanálnyi olívaolaj. Felvágod a krumplit, átforgatod az olívaolajban, és sütőpapíros tepsin kb. 25-30 perc alatt finomra sül.

2020. nov. 16. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:
Fagyasztott hasábburgonya. A drágábbikat szoktam venni, ezért írom hogy nem akarok vele kísérletezni, így is drága és mégsem olyan ízre, mint egy mekis. De most nem az íz a lényeg, hanem a sütése. :
2020. nov. 16. 15:14
 23/33 anonim ***** válasza:
79%

Ha már eddig a serpenyős sütéssel nem boldogultál, akkor most következik a 21-es által írt tepsis sütés, biztosan nem fog az olaj beteríteni.

Sütőpapírt kizárólag szilikonosat vegyél, egy kicsit drágább, de az legalább minőségi! Ne add fel, menni fog az! :)

2020. nov. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
77%

A fagyasztott mindig is jobban fog fröcsögni, mivel jég képződik a csomagban és az fröcsög.

Én valahogy nem is szeretem a fagyasztottat.

Egyetértek 23-al, bár én úgy szoktam mondani vicces jótanácsnak, hogy:


Fog az menni, mivel már másnak is fogott...

:)

2020. nov. 16. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
84%

#23: egyetértek, csakis szilikonosat! :-) (21-es voltam)


Az Aldiban kapható tökéletesen jó - talán 3-400 ft 20 méter...


Kérdező: mirelitből is kapható olyan, ami sütőben süthető! Ha már mindenképpen mirelitkrumplit szeretnétek enni.

2020. nov. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
76%
Senki nem írta a HIDEG olajban sütést. De OK, próbáld meg. Simán megjósolom: fröcsögni nem fog, de cserébe megsülni sem. Egy undorító kulimász lesz belőle leginkább, nem pedig sült krumpli.
2020. nov. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
72%

#26: a 3-as válaszoló írta neki, hogy

"

Túl forró az olaj és hirtelen nagy mennyiséget zúdítasz bele, mondjuk a krumpliból. Kevésbé forrón és csak apránként!"


Erre ő azt a következtetést vonta le, hogy akkor hideg olaj...

A 4-esben:

2020. nov. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

27-nek

Azért a "túl forrótól" és a "kevésbé forrótól" eljutni a "hideg olajig" nagyon aprócska szellemi tőkét feltételez!

2020. nov. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
83%
:)))
2020. nov. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
76%

Lesz ebből még fagyasztott olaj is.

:)))

2020. nov. 16. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!