Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Besamel vaj és tej nélkül?...

Besamel vaj és tej nélkül? Olvasd végig, mielött válaszolsz!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez így nonszensz - ez nem lehet besamel -, azért így tettem fel, mert így nagyobb esély van értelmes válaszra.


Szóval egy ideig (több hónap) tejet, tejtermékeket (és tojást) nem fogyaszthatok, a növényi variációk szintén nem jöhetnek szóba. Viszont ma akartam karfiolfelfújtat készíteni, amihez alapesetben besamelt használok.

Ma besamel helyett olajjal és a karfiol fözölevével készítettem ugyanolyan módszerrel mártást, de az eredmény nem az lett, amire számítottam.

Ízre nem volt rossz, de nem lett laza, és nem jött fel igazán.

Amire kiváncsi lennék, ennek mi az oka, azt ne írjátok, hogy nem vaj meg tej van benne, hanem hogy konkrétan mi az a különbség, ami miatt másként viselkedik.

Az olaj is meg a vaj is zsiradék, és a tej meg a fözövíz is folyadék. Ami különbség, hogy a vajban van valamennyi víz is, illetve a tejben valamennyi zsiradék - de így a kettö éppen kiegyenlíti a különbségeket.


Kérem, akinek van kellö tapasztalata és hozzáértése, segítsen megmagyarázni a problémát, illetve segíteni abban, hogy legközelebb mit tudok másként csinálni, hogy az eredmény jó legyen.


A segítö válaszokat elöre is köszönöm.



2020. nov. 16. 17:27
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%
Szerinted ha csinalsz egy sutemenyt, liszt+viz+olajbol az ugyanolyan lesz, mint liszt+vaj+cukorbol? M
2020. nov. 16. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
41%
Egy felfújthoz tojás kell! Attól jön fel. A besamel csak "hordozóanyag".
2020. nov. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

ebben pl. három tojás van ennyi mennyiséghez...


[link]

2020. nov. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Ahogy írtam, eddig tojás nélkül, csak besamellel is müködött, szóval ez nem lehet az ok.
2020. nov. 16. 19:20
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

4: akkor lehet, hogy más fogalmaink vannak a felfújtról.


Tojás nélkül max. besameles karfiol lesz...

2020. nov. 16. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Elsö: a hasonlatod téves: az én esetemben a vaj helyett van olaj, a tej helyett víz, és nem cukor helyett víz!
2020. nov. 16. 19:22
 7/20 A kérdező kommentje:

5-ös: az lehet, nem ismerem a pontos megnevezést, ebben igazad van.

De ami zavar, hoyg teljesen más lett az egész állaga és kinézete.

2020. nov. 16. 19:23
 8/20 anonim ***** válasza:
88%

olaj + liszt + víz (főzőlé) = RÁNTÁS


vaj + liszt + tej = besamel

2020. nov. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Nem olvastam el csak a kérdést. A besamel az besamel … barmi mast kotyvasztasz, annak ne add a besamel nevet, mert nem az!!!
2020. nov. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
84%

Csinálhatsz csirizt, reformálhatsz mindent … de ha besamelnek nevezel valamit, akkor tartsd be a recepturat.


Ne akard a krealmanyodat egy jol befutott nev alatt elterjeszteni … talalj ki nevet a csirizednek!

2020. nov. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!