Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mekkora edény kell 40-45...

Mekkora edény kell 40-45 töltelékes töltött káposzta elkészítéséhez?

Figyelt kérdés
A töltelékek normál méretűek (egy levél egy töltelék), és terveim szerint a sütőben készíteném el (öntött vasban vagy cserépben), így nem kell kavargatni. Hány literes edényben fér el ekkora adag töltött káposzta?

2020. dec. 18. 17:40
 1/7 anonim ***** válasza:
63%

Sütőben? Úristen. Amúgy sem kell kavargatni a töltött káposztát.


Én 10 literes edényben szoktam ennyit csinálni.

2020. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Én nem csinálok kicsi töltelékeket, nagyjából bebugyolálva (nagyon vékony, laposkáposzta-levélben) fasírt méretűek.

Alulra és felülre is teszek apró káposztát, közé füstölt ezt-azt, 20-25 töltelékhez a 6 literes edény ami tele lesz.


A sütőt felejtsd el, mert neked ehhez minimum 10-12 literes edény kell és olyat nem ismerek cserépben, meg talán a sütőbe be sem férne.

Kavargatni abszolút nem kell!

2020. dec. 18. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
24%
10 literes edeny? :))) ... az mar vödör!
2020. dec. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát alsó hangon legalább 6-8 liter, de inkább tíz.



Nem tudom mi az "átlagos" méret. Az apai ágon mindenki ilyen öregujjam méretűeket csinál, az édesanyám viszont női ököl méretűeket, és tesz meklé laskára vágottat is rendesen.

2020. dec. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
58%

Nem tudok neked urmerteket mondani, de nekem van ket edenyem ami jo lenne ... megmerem neked mekkorak az edenyek.


Magasabb falu: atmeroje 28 cm, a magassaga 18 cm.

Alacsonyabb falu: atmeroje 32 cm, a magassaga 13 cm.


Szerintem mind a kettoben siman elfer 40-45 normal meretu gomboc/toltelek, a tobbi belevaloval egyutt.

2020. dec. 18. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Sütőben? Kavargatni????
2020. dec. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%

#6

A gond nem a sütővel van, mert simán lehet - sőt szokták is - sütőben is sütni:

[link]

...hanem a kavargatás felejtős és ekkora mennyiséget nem lehet sütőben megsütni, mert nincs az a sütő amiben elférne.

Kivéve, ha valóban 3 cm-es, egyfalatos kis bugyrokat gyárt, de nem ilyeneket akar.

2020. dec. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!