Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Leejtettem egy zománcozott...

Leejtettem egy zománcozott tésztaszűrőt kb 1 m magasról. Szerintetek 1 m magasra pattanhat fel belőle apró darab?

Figyelt kérdés
attól tartok h eshetett bele a konyhapulton lévő ételbe és mi megettük. A szűrő ki lett dobva, de most azon agyalok, mivan ha ahogyan leesett a járólapra, repült fel belőle apró darab, kicsi porszerű anyag.
2021. márc. 29. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Ha repült is - kicsi a valószínűsége - akkor a nagyobb darabot nyilván észrevettétek volna evés közben mert éles, a "kicsi porszerű anyagtól" meg semmi bajotok nem lesz.
2021. márc. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Még a nokedliben is észre lehet venni a véletlenül beleütött tojáshéjat, biztos a kajában is feltűnt volna a zománc. Ha meg olyan kicsi, hogy észre sem lehetett venni, akkor gond egy szál sem, nyugi!
2021. márc. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
88%

(1) Magasabbra is repülhet. Lásd ezt a kísérletet: https://www.youtube.com/watch?v=2UHS883_P60

(2) Egy olyan kicsi darabkától, amit észre se vettetek, semmi bajotok nem lesz.

2021. márc. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
3. a kísérletnél ugye a labda rugalmas felületről pattant vissza, itt a járólap nem rugalmas. ettől függetlenül fogalmam sincs mekkorát tud felfelé szállni az apró zománc darab
2021. márc. 29. 12:14
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
De a tésztaszűrő rugalmas, ha volt egy már kissé meglazult zománcdarab rajta, azt ki tudja lőni. Ripityára törő csészénél találkoztam hasonlóval. Ettől még aggódnotok nem kell, egy ilyen kis zománcdarab teljesen ártalmatlan, még ha bele is került az ételbe.
2021. márc. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
de az nem tartalmaz káros anyagokat?a zománc?
2021. márc. 29. 12:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Tökmindegy mit tartalmaz, mert a dózis teszi a mérget. Egy aprócska szemcsétől semmi bajod nem lesz. Túl kevés ahhoz, hogy bármit okozzon. De nem valószínű, hogy ha van is benne valami, egyáltalán felszívódjon. A zománc elég szívós anyag, valószínűleg meg se kottyannak neki az emésztőnedvek, változatlanul végighalad az emésztőrendszeren és a végén távozik.
2021. márc. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm :) kicsit túl tudom aggódni a dolgokat. Főleg mivel a kislányom is evett
2021. márc. 29. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!