Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A pizzatésztát sokáig lehet...

A pizzatésztát sokáig lehet keleszteni szobahőmérsékleten?

Figyelt kérdés
Itt-ott azt olvasom, hogy sokáig lehet/kell/jó keleszteni szobahőmérsékleten. Ez igaz? Nem lesz baja a tésztának? Pl ebbe a videóba 6-8 óráig keleszti az nő kint a konyhába. Meg még az volna a kérdésem, hogy meddig lehet max keleszteni, vagy kelesztés után mit csináljak vele? Mert már megcsináltam a tésztát, de csak holnap délben akarom sütni :D

2021. ápr. 14. 19:59
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
attól függ, hogy milyen összetételű tészta. A hosszankelesztettben viszonylag kevés élesztő kell. Az átlagos/normál kelesztésűben, amiben fél kiló liszthez kb. egy kocka életszőt raknak, az több óra alatt durván túlkel....
2021. ápr. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én fél kiló liszthez raktam 10 g-t, vagy kicsivel kevesebbet talán.
2021. ápr. 14. 20:06
 3/6 anonim ***** válasza:
6%
Sosem kelesztettem a pizzatesztat 🤷
2021. ápr. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Ennyi élesztővel a hűtőben egy éjszakán át is jól elvan, melegre csak a gyors kelesztéshez van szükség. Hűvös helyen, lassan érlelve sokkal jobb állagú lesz a tészta. Szobahőmérsékleten ne hagyd holnapig, ha fűtesz még.
2021. ápr. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Fél óra elég, nagyon gyakran csinálok pizzát, de már csak annyi tésztát készítek ami aznap biztosan elfogy, másnap már teljesen más íze lesz (nem jó irányba változik)
2021. ápr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2021. ápr. 14. 22:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!