Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Magyar konyha nehèz ètelek...

Magyar konyha nehèz ètelek viszonyàban az elsö a vilàgon?

Figyelt kérdés
2021. jún. 18. 20:38
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Nekem a legnehezebb étel amit eddig ettem a csülkös babos pacal volt. Ez nagyon masszív kaja.Plusz fehér kenyér.Meg sör.
2021. jún. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Nézz szét, pl. mit esznek az eszkimók... :)
2021. jún. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
45%

Nem nehéz a magyar konyha azért finom,és jó,és laktatós mert kombinálja a hozzávalókat .

Régiségben,azért keletek ilyen ételek mert több,fizikai munkát végeztek .

2021. jún. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%
Nem különösebben zsíros a magyaros konyha, de nem is véletlenül főztek régen zsírosan, tényleg kellett a kalória, és persze most se mindenki fogyózik, a zsírra pedig a szervezetnek a normál működéséhez bizony szüksége van.
2021. jún. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
79%

Nem első, de egyértelműen a nehezebbek közé tartozik, főleg Európán belül. A 4-es válaszolóhoz hasonló emberkék ezt csak nem akarják belátni és magyaráznak dolgokat arról, hogy miért egészséges a zsírban tocsogó minden. Közben meg nálunk halnak meg az egyik legtöbben szív-, ér- vagy emésztőrendszeri betegségekben, hiszen már igen kevesen dolgoznak napi 12 órát kézzel a földeken.


A helyek közül, ahol én jártam, Közép-Ázsia viszi a pálmát. Országonként nincsenek nagy különbségek az ételek közt, hogy egyre rábökj, de az üzbégek például szívük szerint naponta kétszer ennék a tányéronként 2 deci olajban úszó helyi rizseshúst, a plovot. Ezen kívül van még kb. 3-4 gyakori étel, ezeket rotálják 80-90%-ban. Nem rommáfőzött zöldséget egyedül a reggelinél látnak.

2021. jún. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol megeszik a levagott allat minden reszet, tehat a vilag minden tajan ha disznot vagnak, annak megeszik a zsirjat is. Ez nem magyar jellegzetesseg.
2021. jún. 19. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

#5, "magyaráznak dolgokat arról, hogy miért egészséges a zsírban tocsogó minden", oké, hogy nagyot akartál mondani, de ferdítesz, ezt senki nem mondta. Azt viszont én is állítom, hogy zsírokra az emberi szervezetnek szüksége van, és a zsírok fogyasztásától nem lesz semmi bajod. Attól lesz bajod, ha egyoldalúan táplálkozol, vagy valamilyen fontos tápanyagokat nem viszel be kellő mértékben.

Az ilyen-olyan 0% zsírtartalmú ételeket kizárólag azért promótálják, mert minél kevesebb az ételeket zsírtaltalma, annál kevesebb a kalória is benne. Ha a szénhidrátot is kiveszed (lowcarb), akkor aztán annyit zabálhatsz büntetlenül, amennyit csak akarsz. Egész nap teli lehet a bendőd, de nem fogsz elhízni.

Pontosan eről szól a zsírmentes táplálkozás, hogy lehetőséged legyen minél többet költeni, sokkal többet vásárolni, korlátlan mennyiséget megenni, persze az egészséges táplálkozás védjegye alatt.


A magyar konyha nem zsíros, de nem is zsírmentes, egyszerűen pont zseniális.

2021. jún. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%

"Ha a szénhidrátot is kiveszed (lowcarb), akkor aztán annyit zabálhatsz büntetlenül, amennyit csak akarsz. Egész nap teli lehet a bendőd, de nem fogsz elhízni."


Ez nem így megy. A legtöbb étel vagy ch vagy zsír heavy. Van persze egy csomó soványhús, ami fehérje heavy, de a fehérjét is pont ugyanúgy energiaként használod, a többlet pedig ugyanúgy lerakódik testzsírként. Attól, hogy valami low carb vagy low fat, még nem lehet belőle bármennyit enni, mert a kalória tartalom számít elsősorban.

2021. jún. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"A magyar konyha nem zsíros, de nem is zsírmentes, egyszerűen pont zseniális."


[link]


Aha, értem.

2021. jún. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!