Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kenyér nélküli táplálkozás?...

Kenyér nélküli táplálkozás? És akkor egész nap késziteni kell a kaját, ami még laktatós is kellene legyen?!

Figyelt kérdés
Miket lehet enni, hogy tényleg az ember jól is lakjon, mert azért nem mindegy, hogy ha esetleg szűkösen áll a hütő, akkor megeszünk egy szelet valamilyen kenyeret..És mi van azokkal akik imádják a majonézes padlizsánt, tököt stb.? Arról le mondanak?
2010. aug. 26. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene kenyér nélkül kajálni? Vagy a majonázes dolgokról lemondani? Nem a sok ostoba tanácsra kell hallgatni,hanem változatosan,mindent enni,mértékkel.
2010. aug. 26. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
77%

én pufirizsre szoktam kenni 36 kcal/db

de miért kellene teljesen lemondani a kenyérről?

fogyó miatt?

akkor a majonézes padlizsánról is le kell....

2010. aug. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, miért, és mennyire szeretnél lemondani róla. Helyettesítheted, pl puffasztott rizzsel, vagy ehetnél kis mennyiségben teljes kiőrlésű/tönköly/rozs/stb kenyereket, amik egészségesebbek a sima fehér kenyérnél.
2010. aug. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Én egyszerűen imádom a kenyeret! Persze ez látszik is rajtam, és azon gondolkoztam, hogy hogy tudnak egyesek lemondnai teljesen a kenyérről? És az egy odlog, hogy lemondnaak, de akkor miket esznek?? Mondjuk szerintem csak aki jól áll pénzügyileg az képes lemondani teljesen róla. Vagyis nem tudom elképzelni, hogy akkor egész nap főz, készit magának, hogy legyen amit egyen?!
2010. aug. 26. 12:25
 5/14 anonim ***** válasza:
41%

régen rossz magyar szokás szerint én is kenyeret ettem kenyérrel. volt is rajtam 17 kg plussz. aztán külföldre kerültem és átálltam az itteni táplálkozásra. itt max reggelire esznek kenyeret és többnyire csak rozskenyeret illetve sokmagos barnakenyeret, ami sokkal keményebb is mint a magyar fehér kenyér. simán átálltam és azóta 17 kg-al kevesebb vagyok, igaz többnyire zöldséget, fehér húsokat halakat eszünk, és édességet is jóval kevesebbet.

hogy mit lehet kenyér helyett enni? reggelire zabkását szoktam, vagy natúr joghurtot egy kis zabbal. körtenek soha nem eszünk kenyeret, többnyire zöldséget, néha egy kis barnarizs.

főétkezések között meg gyümölcs illetve natúr joghurt.

szerintem ez a kenyérevés tényleg csak szokás kérdése, lehet kenyér nélkül is élni, illetve csak reggelire egy kis szeletet enni.

2010. aug. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
egész nap főzni? ja hát aki csak a frisset eszi annak tényleg nehéz.. nálunk pl vasárnap készült csirkepörkölt nokedlivel és paradicsomleves.. még mindig van 1 adag a hűtőben mind2ből. reggelire/vacsira gyümölcs, gabonapehely tejjel, joghurt stb.. -> a héten még nem is volt beindítva a sütő, mégis mindig van kaja.
2010. aug. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
ezt csak a főzős kérdésedre írtam.. amúgy nyugodtan lehet enni kenyeret, csak nem mindig azt kell. rengeteg más laktató étel van.
2010. aug. 26. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
77%

Hát, én két hónapja hagytam el a kenyeret véglegesen, pedig imádtam én is előtte. Semmi különös erőfeszítést nem igényel. Lecsót, rántottát meg a többi dolgot is kenyér nélkül eszem. Eleinte fura volt, most már teljesen megszoktam és így szeretem. Kenyérrel már nagyon tömősnek tűnnének az ételek.

A majonézes padlizsánnal, tökkel semmi gond nincs mivel a zöldséghez nem hiszem hogy ártana az a kis zsiradék ami a majonézben van.

A kaját meg amúgy is készíteni kell nem? Egy nap egy főtt kaja az alap. Én két részletben szoktam megenni az ebédemet, amit előző este főzök meg.

2010. aug. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Hát én nem tudom elképzelni nélküle...:D az életemet:D
2010. aug. 26. 13:13
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
nem a kenyérrel kell jóllakni...szerintem a világon sehol nem esznek ennyi kenyeret, mint Magyarországon...főzelékhez meg dinnyéhez (!) is. Gusztustalan. Én ha eszem, akkor élesztőmentes változatot.
2010. aug. 26. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!