Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerinted mit jelent ha...

Szerinted mit jelent ha valaki nem tud főzni?

Figyelt kérdés

Amúgy szokták néha ezt kérdezni tőlem, hogy tudok-e, de nem tudom, mit mondjak rá.


Főzök magamra,szerintem jól is szokott sikerülni (nyilván volt hogy 1-2 kaját elrontottam, de ritkán) legalábbis nekem ízlik,max néha picit sótlan,tehát elvileg mondhatnám, hogy tudok.


Viszont sok mindenhez azért még bele kell néznem a receptbe, amit meg én nem eszek, nem csinálok magamnak soha (pl.pörkölt) a nagyon alapokat leszámítva el is lennék veszve ha valaki azt várná, hogy magamtól, fejből csináljam. Meg mondjuk biztos nem hasonlítható össze a főztöm mondjuk egy 10 éve családjára főző háziasszonyéval.



2021. júl. 20. 15:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%
Azt jelenti hogy egy rántotát sem tud megcsinálni. :) Nokedlit sem tudaz szaggatni ugye? Viccetfélre téve , idő kell ahhoz hogy az ember ráérezen,ne hidd azt hogy a családanyák nem néznek bele a receptbe főleg ha új valamit főznek. Régen is néztek receptet . Én is szoktam receptet nézni ha valami újat főzök ,pedig 15éve napi szinten főzök.
2021. júl. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Én például soha nem eszem rántottát, ezért nem is "főzök " azt. Ezt add össze.
2021. júl. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Kaja készítésről volt szó, a rántotát sütik persze..... de olvass pl azt sem 5tud megcsinálni...nem írtam hogy főzik....ne legyél már ilyen...
2021. júl. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2-es, Szerintem is ez részletkérdés, oké, a rántottát sütik, meg pl némelyik húst is, de attól még az főzésnek számít. Amúgy én is ritkán eszek rántottát, de tudok csinálni, szerintem azt mindenki tud. :D
2021. júl. 20. 16:31
 5/16 anonim ***** válasza:
92%
Számomra az nem tud főzni, aki recept ide vagy oda, de vagy neki se áll, vagy ehetetlen lesz és nem próbálkozik többet. Szerintem nők ezrei próbálnak ki újabb és újabb recepteket nap, mint nap.
2021. júl. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem attól függ, hogy valaki "tud főzni" vagy sem, hogy fejből készíti-e el az ételeket. Ilyen tekintetben többet számít a technikák ismerete. Az mondjuk "nem tud főzni", aki nem tudja, hogyan kell egy rántást elkészíteni (de aki igen, az sem tud pusztán ennyitől, hisz az egyik legalapvetőbb művelet). Látja-e, hogy mikor van kész az étel, tudja-e, hogy mit mivel lehet és érdemes párosítani, van-e ötlete az elrontott (csomós, túlsült, elsózott stb) étel helyrehozatalára - szerintem ilyenek jelzik a dolgot inkább. Az nem szégyen, ha valaki recept alapján főz, legalábbis felénk.
2021. júl. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem főzni az tud, aki gond nélkül és fejből megcsinál vagy 50-100 ételt és az még jó is. Emellett tudja, hogy mi a rántás, habarás és a staubolás közt a különbség, hogy csak egy nagyon egyszerű példánál maradjak.

Aki vesz egy port, összekeveri vízzel, ráönti egy tésztára, az nem főzés! ... legfeljebb egy igénytelen séta a konyhában.

Akit érdekel és tud olvasni, az előbb-utóbb főzni is fog tudni.

Meggyőződésem, hogy nem kell mindenkinek főznie, de akkor legyen jól eleresztve anyagilag.

2021. júl. 20. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Aki nem tud főzni

- az ételek nagy részét recept alapján sem képes elkészíteni

- szinte soha nem főz otthon semmit, inkább kész ételt vesz / rendel vagy hideget eszik vagy elmegy Anyuhoz enni és el is hozza a maradékokat


Én 25 éve minden évben megnézem a beigli pontos családi receptjét, hiszen évente csak egyszer sütöm meg, nem emlékszem fejből a mennyiségekre. Ettől még meg tudom sütni.

2021. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
84%
Azok nem tudnak főzni, akik lusták és inkább előre teátrálisan bejelentik, hogy ők nem tudnak (értsd: akarnak megtanulni), minthogy megtegyék azt, amit te és kövessék a közérthetően leírt receptet.
2021. júl. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%

Na, hetessel abszolút nem értek egyet. Én úgy gondolom tudok főzni, de emiatt a felesleges sznobkodás miatt szoktam azt modani másoknak, hogy persze, szoktam főzni (nem azt mondom, hogy TUDOK), ezzel általában lecsillapítom a kedélyeket.

Sajnos volt már hogy megkaptam, vegetával főzök, így én aztán nem is "tudok" főzni, mert hogy az csak a lusta tehetségtelen háziasszonyoknak van. A hetes is pont ekkora pöcsköszörű. A spagettit, chilis babot is poralappal csinálom, pörkölthöz is szoktam pörkölt szaftkockát tenni.

Ha nem is vagyok igazi jó háziasszony, senki nem mondta még nekem, hogy rosszul főznék. Sőt, dicsérni szokták. :)

2021. júl. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!