Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen szegényes levesek vannak?

Milyen szegényes levesek vannak?

Figyelt kérdés
A köménymag leves megvan, és a keménymagos meggyleves is. A pirított tísztaleves is... Abban mivel lehetne a tésztát helyettesíteni?

2021. nov. 30. 16:23
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Mindenki zöld pipát kap..,, de a konyha is szegényes legyen, a krémlevesekhez turmix is kell... (Nem?)

Olyasmiket gondolok, mint Bendegúz étlapjáról a Gancalé... Az mi lehetett pontosan?

2021. nov. 30. 16:45
 12/21 anonim ***** válasza:
60%
forróvíz
2021. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

#10:

:D

Ó'bejó, hogy itt vagy!

2021. nov. 30. 16:47
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Gombócleves jutott eszembe itt a leírtakhoz. Pirospaprikás rántással indul és bele kell gombócozni ugyanazt a tésztát, amiből az édes töltöttek készülnének.
2021. nov. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

11: nem kell turmix.

Át tudod paszírozni egy százforintos szűrőn is...

2021. nov. 30. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Húsleves egy kis farhátból, az is elég olcsó. Jó, sok hús nem lesz benne, de a lének elég jó ízt ad és zöldséggel, tésztával kiegészítve teljesen jó kaja.
2021. nov. 30. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Mansour ***** válasza:
96%

"A pirított tísztaleves is... Abban mivel lehetne a tésztát helyettesíteni?"

Zabpehellyel, vagy esetleg más gabonapehellyel. Én zabpehellyel szoktam, az is a legolcsóbb. Viszont vigyázni kell, mert a pirított zabpehely 1-2 perc alatt puhára fő, szóval ha zöldséges levest akarsz, akkor vagy külön meg kell párolni a zöldséget, vagy a zabpelyhet kell akkor beletenni, amikor a zöldség már megfőtt. Az íze majdnem pont olyan lesz, mint a pirított tésztaleves.

Egyéb "szegényes" levesek pl. a hamis húsleves (kockából), vagy hamis gulyásleves, de pl. a sárgaborsóleves is elég olcsón kijön. Én szoktam csinálni kukoricadarából is levest, illetve spenótlevest is (a fagyasztott spenót nem drága).

Maradék száraz kenyérből pedig lehet csinálni kenyérlevest.

2021. nov. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Mi elég csórók voltunk gyerekkoromban, de volt kertünk.

Ettünk sóskalevest, salátalevest (főzeléket is), csalánlevest. Sok vegetalevest. Rántott levest beleaprított kenyérrel (pirított zsemle/kenyérkocka nálunk ismeretlen volt).

Tejlevest, ezt igencsak utáltam.

Tojáslevest.

2021. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
89%
Rántott leves, meg tojás leves. Fujjj. Gyerekkoromban volt, hogy elém raktak Maggi levesporból készült levest is némi cérnametélttel. Minden alkalommal legszívesebben kihánytam volna. Egy forró tea jobban esett volna.
2021. nov. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Mi egyetemen mindig répalevest csináltunk, sárga és fehérrépa felkarikazva es leveskocka volt a leve, plusz egy kis ízesítés. Bele cérnametelt. Imádtam, mikor lakótársam ezt főzte nekem a genetika vizsga után nyamiii
2021. nov. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!