Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Első randis kaja ötletek?

Első randis kaja ötletek?

Figyelt kérdés

Tudja a lány, hogy szeretek és szoktam főzni, ezért mondta, hogy nálam vacsorázzunk egyet. Természetesen ki akarom belőle hozni a maximumot, és a legfinomabb, legjobb összeállítást akarom elkészíteni. Írjatok légyszíves olyan ételeket, amiket ti szívesen készítenétek/ fogyasztanátok egy ilyen alkalomnál. Leírom az én ötletemet, nyugodtan javítsatok ki ha valami nem passzol egymáshoz. (A lány azt mondta, hogy bármit megeszik, és leszögezném, egy kúltúrált estéről van szó, nem arról, hogy minnél hamarabb ágyba menjünk vagy hasolnók).


Levesnek gyümölcsleves, főételnek vagy tepsiben sütött hús krumplival, vagy valamilyen olaszos tésztaétel, végül pedig valamilyen pohárdesszert. Ezek mellé egy pohár jófajta vörösbor és beszélgetés. Mit gondoltok?



2021. dec. 31. 12:55
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
85%
Én pont a krumpli+husi kombónak örülnék jobban☺ De szerintem nagyon jó ötlet, viszooont ha már gyümileves, akkor szerintem a pohárkrém ne legyen annyira gyümis, hanem inkább csokis.😊 De persze ez csak vélemény, hajrá, legyen szép az estétek!😊
2021. dec. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
Alapból én olaszos bolognai spagettire gondoltam, bár ezzel voltam úgy, hogy lehet bele kell nyúlni. Írjatok, linkeljetek légyszi olyan tésztákat és húsokat amiket szerettek és majd választok belőle. Előtte még rákérdezek, hogy melyiket enné szívesebben és az alapján döntök.
2021. dec. 31. 14:19
 13/35 anonim ***** válasza:
90%
11. Végül is a krumpli+hús kombót is lehet variálni, nem csak egyszerűen megsütni. Nem is azért mert az úgy nem ízletes, csak számomra olyan snassz!
2021. dec. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 anonim ***** válasza:
89%

Végigolvastam a válaszokat, becsatlakoznék én is a dologba, annyival, hogy ugye itt kb. egyből 2 táborra szakadt a dolog, és mindkettő meg is indokolta, és mindkettő érthető is.


Annyit tudnék hozzáfűzni, hogy a kereslet határozza meg a kínálatot... itt is. :)

Kérdező, ezt neked kell tudni, milyen beállítottságú a leányzó, mit szeret, mit értékel... Ha már addig eljutottatok, hogy főzöl neki, gondolom mostanra valami fogalmad már van az ízléséről.


Az a helyzet, hogy kb. végtelen számú irányba el lehet vinni ezt a dolgot, kiindulási pontnak meg annak az embernek az igényének kell lenni, akinek főzöl.

2021. dec. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim válasza:
64%

Szerintem a 14-es nagyon jól összefoglalta a dolgokat, egyetértek vele.


Esetleg még annyi ötletem lenne a gyümölcsleveshez, hogy próbálkozz meg krémleves formában. Sok olyan van, amit nem is kell főzni, csak ízesíteni és turmixolni. Viszont előtte jól ki kell olvasztani a fagyasztott gyümölcsöt (mondjuk epret), hogy jól vigye a turmix.


Ehhez pedig nagyon jó kiegészítő egy édes túrógolyó, mandulaforgácsba forgatva.

Szerintem ez sokkal elegánsabb és különleges megoldása egy gyümölcslevesnek, egy kis csavarral meghintve!


Ha ezt választod, akkor viszont desszertnek lehet inkább valami csokis lenne megfelelőbb gyümölcsös akármi helyett.


De ezek csak ötletek!

Nyilván ha valamit nem szeret az illető, netán allergiás rá, akkor az ki van zárva.

2021. dec. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
67%

Én nőként örülnék egy jó bolognainak vagy egy carbonaranak. A lasagne is jó ötlet, talán könnyebben is lehet enni, mint a spagettit. Mindegyikre jól csúszik a bor, ami persze számomra csak édes lehetne ( tudom, az igazi a száraz).

A pohárkrém jó ötlet, alternatíva lehetne a somlói vagy a profiterol.

Jó szórakozást, boldog új évet!

2021. dec. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem az is tökéletes ötlet amit a kérdező leírt.

Lehet csak számomra ennyire nagy dolog ha egy férfi tud főzni de engem egy hús-krumpli kombóval is le lehetne nyűgözni

2021. dec. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
76%

Megint 14-es, ismét konkrét ötlet nélkül, csak úgy általánosságban:


Elhangzottak itt ugye olaszos jellegű kaják, meg sült hús krumplival, stb...


Én szakmabeli vagyok sok mindent láttam (túl sok mindent...) ezért jutott még annyi eszembe, hogy ezeknél az ételeknél minőségben dimenziónyi különbségek lehetnek!

Más világba tudod elvinni az ételt (meg a vendégedet is) ha egy bolognai minőségi marhahúsból, és valódi parmezánnal készül.


De itt vissza is kanyarodhatunk oda amit az előbb írtam, hogy ki, mit értékel.

Ha kifinomultabb az ízvilága, akkor nem szabad alábecsülni az egyszerűbb ételeket se, ha azok minőségi alapanyagból, és szakértően vannak elkészítve, igazi élményt jelenthetnek!

Ez a sülthús+krumpli kombóra is igaz.

Nem föltétlenül "parasztos" az! Ezer módon el lehet készíteni, és ezer módon tálalni!

Minden nagyképűség nélkül, csak a példa kedvéért, egyszer egy végtelenül primitív desszertet hajítottam össze bruttó 10 perc alatt (meg 20 éves rutinnal) és zokogásban tört ki a párom, mikor megkóstolta. Nem azért mert annyira szenvedett tőle... :)

akkora érzelem hullám tört rá, mert étel, neki addig, ekkora élményt még nem okozott.


Szóval... lehet itt beszélgetni étel nevekről..

meg lehet beszélgetni sok száz apró részletről, ami a különbséget jelenti a felejthető, és a feledhetetlen között!

2021. dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
63%
Körömpörkölt zéró kólával.
2021. dec. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
26%

Én hanyagolnám a gyümölcslevest (utálom is), az egy nyári kaja


A menüdről egyébként üvölt, hogy nem igazán tudsz főzni.


Egy randira én ennél kicsit extrábbat főznék


Egy finom zöldség-krémleves pl gombakrémleves baconchips, pirított gomba (minimum 2 fajta gomba) vagy sütőtök krémleves bacon/kolbászchipsszel, pirított tökmaggal


Vagy valami szilárd előétel - pl egy könnyű pástétom májból vagy zöldségből, finom pirítóssal, könnyű salátával


Főételnek pedig halat csinálnék pl krumplipüré, párolt brokkoli, fokhagymás-vajas sült lazac


Esetleg valami töltött feltekert húst egy könnyű salátával és steakburgonyával


Pohárkrém max akkor, ha az valami extrább pl tiramisu (mifelénk akkor van pohárkrém, ha valaki elrontott valami sütit, de még nem teljesen ehetetlen)

Én egy panna cottát vagy egy krémes muffint tálalnék - piszkosul egyszerű megcsinálni és jól néz ji.

2021. dec. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!