Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Első randis kaja ötletek?

Első randis kaja ötletek?

Figyelt kérdés

Tudja a lány, hogy szeretek és szoktam főzni, ezért mondta, hogy nálam vacsorázzunk egyet. Természetesen ki akarom belőle hozni a maximumot, és a legfinomabb, legjobb összeállítást akarom elkészíteni. Írjatok légyszíves olyan ételeket, amiket ti szívesen készítenétek/ fogyasztanátok egy ilyen alkalomnál. Leírom az én ötletemet, nyugodtan javítsatok ki ha valami nem passzol egymáshoz. (A lány azt mondta, hogy bármit megeszik, és leszögezném, egy kúltúrált estéről van szó, nem arról, hogy minnél hamarabb ágyba menjünk vagy hasolnók).


Levesnek gyümölcsleves, főételnek vagy tepsiben sütött hús krumplival, vagy valamilyen olaszos tésztaétel, végül pedig valamilyen pohárdesszert. Ezek mellé egy pohár jófajta vörösbor és beszélgetés. Mit gondoltok?



2021. dec. 31. 12:55
1 2 3 4
 21/35 anonim ***** válasza:
43%

"Egy randira én ennél kicsit extrábbat főznék"


Na, én is pont emiatt hanyagolnám a sűlt hús, krumplival kombót.

2021. dec. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/35 anonim ***** válasza:
76%

20!

Már ne is haragudj meg, de annyira azért csak nem üvölt az, hogy a kérdező nem tud főzni, ugyanis én ennek semmi jelét nem láttam.

Ettem én már olyan pohárkrémet Michelin csillagos étteremben, hogy majdnem elsírtam magam a boldogságtól.

Úgy látom neked az étel minőségét az határozza meg, hogy mennyire fancy alapanyagok vannak benne, holott egy egyszerű ételt is lehet nagyon gázul, és brutál jól elkészíteni

2021. dec. 31. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem ízlések és pofonok... Engem egy gyömölcslevessel és tiramisuval ki tudnál kergetni a világból mert egyiket sem szeretem, de egy jó fajta tészta étellel, lenyűgöznél...mivel imádom a tésztát... Én inkább valamilyen krémlevest csinálnék pl. burgonyakrém leves kolbász chipssel v. karfiol krémleves pirított tökmaggal v. pirított baconnel...de ez én vagyok... desszertnek egy csokis pohárkrém, vagy jégkrém/fagyi mániás vagyok :-D /De egy sima több rétegű/ízű puding is tök jó egy szép pohárba , tejszínhabbal a tetején...szerintem az olyan meghitt/romantikus. Semmit nem tudsz , hogy mit szeret?
2021. dec. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
83%
utolsó vagy ,Én nem olvastam a 20-as hozzászólást, csak utána... Engem nem érdekel, hogy "fancy"-e vag sem egy kaja, inkább, hogy jó minőségű alapanyag legyen és finom...de én eleve azt díjaznám, hogy megpróbál főzni és kedveskedni szeretne.
2021. dec. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:
30%
A bolognai mióta olaszos a nevén kívül? :D A leprolibb kaja, amiről rögtön mindenki a menzára asszociál. Ne ezzel akard lenyűgözni, kérlek! Én is a sülthús + krumplira szavazok inkább. Azt el lehet készíteni igényesen, ezerféleképpen variálható. Készíts hozzá mártást, és salátát is!
2021. dec. 31. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 anonim ***** válasza:
0%
#21 És azt honnan tudod ennyiből, hogy hús meg krumpli, hogy extrábban van e elkészítve, vagy nem? Menj be egy igazán menő étterembe, ahol a legfancybb kajákat adják, meg fogod látni, hogy a legtöbb fogás alapja hús meg krumpli! Mint olvashattad a kérdező másik lehetőségként a bolognai spagettit gondolta. Egy tipikus magyar menzakaja. Neked abban mi az extra? Eddmeglevest is főzzön hozzá? :D
2021. dec. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 anonim ***** válasza:

"Mint olvashattad a kérdező másik lehetőségként a bolognai spagettit gondolta. Egy tipikus magyar menzakaja"


A kérdező egy olaszos tésztaételt írt, mint pl. Lasangne. Vagy lemaradtam valamiről, és kiderült hogy az is magyar?

2021. dec. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:

Mi lesz vegul a menu?

Mar kesz van?

Melyik otlet lett megvalositva vegul?Remelem az enyem😀

2021. dec. 31. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
75%
#27 Akkor olvasd el mégegyszer a kérdező kommentjeit! Igen lemaradtál valamiről. :D Amúgy meg a bolognai spagetti hogy a viharba ne lenne magyar?? Miért mi szerinted? Kínai?
2021. dec. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 anonim ***** válasza:
55%
#27 A bolognai köztudottan magyar, ne írj már ilyen hülyeségeket. Gondolom a bolognai raguval keverheted vagy nemtudom, de tésztaételről volt szó, konkrétan bolognai spagettiről, ami a magyar menzák találmánya. KÖze nincs az olasz konyhához.
2021. dec. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!