Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Első randis kaja ötletek?

Első randis kaja ötletek?

Figyelt kérdés

Tudja a lány, hogy szeretek és szoktam főzni, ezért mondta, hogy nálam vacsorázzunk egyet. Természetesen ki akarom belőle hozni a maximumot, és a legfinomabb, legjobb összeállítást akarom elkészíteni. Írjatok légyszíves olyan ételeket, amiket ti szívesen készítenétek/ fogyasztanátok egy ilyen alkalomnál. Leírom az én ötletemet, nyugodtan javítsatok ki ha valami nem passzol egymáshoz. (A lány azt mondta, hogy bármit megeszik, és leszögezném, egy kúltúrált estéről van szó, nem arról, hogy minnél hamarabb ágyba menjünk vagy hasolnók).


Levesnek gyümölcsleves, főételnek vagy tepsiben sütött hús krumplival, vagy valamilyen olaszos tésztaétel, végül pedig valamilyen pohárdesszert. Ezek mellé egy pohár jófajta vörösbor és beszélgetés. Mit gondoltok?



2021. dec. 31. 12:55
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

"12/30 A kérdező kommentje:

Alapból én olaszos bolognai spagettire gondoltam, bár ezzel voltam úgy, hogy lehet bele kell nyúlni. Írjatok, linkeljetek légyszi olyan tésztákat és húsokat amiket szerettek és majd választok belőle. Előtte még rákérdezek, hogy melyiket enné szívesebben és az alapján döntök."


27. válaszoló, te ebben hol látod az olaszos tésztaételt? XD

2021. dec. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:

29. [link]


30. Tévedsz, a Milánói a valóban magyar találmány. Ugyanis az olaszok még csak nem is hallottak róla! 😃

2021. dec. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

30-as, néha tényleg úgy érzem, mint ha a Hülyék Paradicsoma című filmben lennék!

Miért kell olyanba beleugatni, amihez atom hülye vagy?

2021. dec. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Üdv mindenkinek, kicsit eltűntem a kérdés alól, a barátaimmal voltam és ilyenkor nem nézem a telefonomat. Visszaolvasva a válaszokat feltűnt, hogy 3 részre oszlottak a válaszadók, aki szerint ez a jó, akik szerint az a jó, és akik szerint minden szar. Minden kritikát köszönök (és főleg azt, hogy nem rombolóak voltak, hanem építőek), hiszen így tanul az ember.


Az előétel csupán kis ellentéteket okozott, ebben nagyjából megyegyeztünk, persze voltak itt is ötletek, amik jók voltak, pl. a gombakrémleves pirított gombával egészen megfogott, picit én ezt hígabbra csinálnám. A gyümölcskrémleves, kiegészítőnek édes túrógombóc mandulába forgadtva, kis gyümölccsel a tetején a komoly ellenfele, selymesen hígra, gyönyörű színnel.


Na és akkor a főétel, ez okozza a lenagyobb fejvakarást. Úgy vélem (és ti is), mind a kettő jó lehet, egy jól elkészült hús-krumpli + kis zöldség kombó finom lehet, de az ő szemszögével nézve picit unalmas/ nem túl egyedi lehet. Elnézést kérek, egy korábbi válaszomban véletlenül bolognai spagettit írtam hibásan, valójában bolognai ragut értettem pappardelle vagy tagliatelle tésztával (ahogy alapból készül), de valamiért nagyon a bolognai spagetti névre gondoltam, nem is értem hogyan és miért. Ha tészta, akkor carbonara lenne a másik út, ahogy az olaszok csinálják, tehát nem ilyen alapporos, tejfölös szósszal, hanem ahogy az igazi recept szól. Azt tudom, hogy a lány szereti a tésztaételeket, szintúgy gondolom a húsokat, de 1-2 jól elhelyezett kérdéssel ezt meg lehet tudni.


A desszertet is jól lehet variálni, bár személy szerint ehhez értek a legkevésbé szóval ez picit szürke terület. Itt valami csokis-habor témára gondoltam.


Ehhez a kérdéshez még valószínűleg naponta vissza fogok térni és visszaolvasom, ugyanis tényleg jókat írt mindenki. Köszönöm mindenkinek, és Boldog Újévet!

(Az építő kritikákat továbbra és szívesen fogadom)

2022. jan. 1. 03:35
 35/35 anonim ***** válasza:
Körömpörkölt
2022. jan. 4. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!