Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell sültkrumplit sütni?

Hogy kell sültkrumplit sütni?

Figyelt kérdés

Elhagyott a barátnőm, de én vettem aházat , így én itt maardtam, ő meg itthagyott, ennék vaalmit, de nem tudok főzni. Azt tudom, hogy olajba kell tenni. De kb mennyibe? szóval szomszéd aztmondja, hoyg egy palack vénusz üvegből a serpenyőbe öncsek kb negyedéig a serpenyőnek, anyám aztmondja ő is így süti a krumplit, de a sportóló ismerosom azt mondja h vegyek vmi spray szeru olajat és abbol fujjak 2-3 fujast. Most akkor hogy, ti hogy szoktátok köszönöm.

(Azt , hoyg exbaratnőm hogy csianlta nem tudom, mert sosem voltam szinte a konyhában, a gázt is fél napba telt, mire rajottem hogy kell begyujtani.)

Köszi, ha leírod, te hogyan sütsz burgonyát.



#krumpli, sütés, főzés, burgonya, hámozás, asszonmunka
2022. jan. 12. 21:53
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
82%
Sárga krumplit hasábokra vágok, fűszerezem, só kivételével (bors, pirospaprika, ízlés szerint zöldfűszer, pl. rozmaring, majoranna, tárkony), aztán 240 C fokra előmelegített sütőben kb. 20 percig sütöm. Ekkor lehet sózni.
2022. jan. 13. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:
12 kipróbálom, köszönöm;)
2022. jan. 13. 02:01
 13/29 anonim ***** válasza:
78%

Ez a kétujjnyi olaj dolog nekem is rejtély, pedig én nem vagyok új a konyhában, mint a kérdező. O.o

A hasábburgonyát mi mindig bő olajban sütjük, magasfalú edény és belemegy majdnem a literes olaj.


Kérdező, az olajos krumpli nem az olaj mennyiségétől van, hanem az, hogy vagy alacsonyra állítod a gázt, és amiatt nem elég forró, vagy nem várod meg, hogy kellően felmelegedjen, és úgy rakod bele a krumplit. Ilyenkor nem tud elkezdeni rögtön sülni, hanem megszívja magát olajjal.

A kulcs az elég forró olaj, és nem lesz gond, akár serpenyőben, akár bő olajban csinálod. :)

2022. jan. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
72%
Az a nagyüzemi módszer, otthon felesleges liternyi olajat rááldozni egy főre szóló burgonyára. Én meg annyit tennék hozzá, hogy a fröcsögés elkerülhető, ha előtte leveszi tűzről a serpenyőt és úgy rakja bele.
2022. jan. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
32%

De akár rendelhetsz is, ha olyan helyen laksz, ahol van kiszállítás. Amíg Bécsben laktam én se nagyon szoktam főzni, inkább rendeltem jó kis hambikat sült krumplival, vagy átmentem a szemben lévő étteremben és ott előttem frissen kisütötték a krumplit meg a cordon bleu-t.


Most, hogy hazaköltöztem anyához, ő intézi a sütés-főzést. :) Elég kényelmes így, az az igazság. :)

2022. jan. 13. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:
31%

Fritel olajsütőben, 3 liter olajban 170 fokon sütöm a sültkrumplit, úgy, ahogy a készülék használati útmutatója írja. Isteni!

[link]

2022. jan. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
73%
5-ös vagyok. A két ujjnyi olajat azért írtam, mert feltételezem, hogy nem 3-4 főre sütne a kérdező, hanem 1, max 2 adagot. Felesleges túl sok olajban sütni, pazarlás.
2022. jan. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
73%
11-es válaszomból kimaradt, hogy egy-két evőkanálnyi olajat is elkenhetsz a hasábokon, amikor/mielőtt fűszerezed sütés előtt.
2022. jan. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
84%
Kiolvasztod a mirelit krumplit vagy épp te vágod fel magadnak vékony cikkekre. (Ha kiolvasztottad akkor már nem szabadna lefagyasztani, süsd meg!)Egy sütőpapírral bélelt tepsibe szépen elegyengeted, szórj rá egyenletesen sót és borsot (amilyen fűszert szeretnél). 200 fokra előmelegített sütőbe berakod, 10 perc után egy fakanállal atmozgatod és figyelgesd. Én például megvárom, hogy legyenek rajta barnább részek, mert akkor ropog. De ha nem szereted, akkor néha nézz rá és az optimális állagnál vedd ki. Jobb, mint olajban sütni:)
2022. jan. 13. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
57%

Sütőbe tegyél egy nagy tepsit sütőpapírral, abba tetszés szerinti formára vágott krumplit - lehet apró krumpli héjában is -, faltól falig. Kicsi vizet önteni rá, megsózni, és néhány szelet szalonnát a tetejére fektetni. 220 fokon 1 óra, 250-300 fokon 30-45 perc alatt megsül. Ha jó az illata, vedd ki és jó étvágyat!:)

Lehet hagymát is tenni a szalonna alá.

2022. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!