Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogy kell sültkrumplit sütni?

Hogy kell sültkrumplit sütni?

Figyelt kérdés

Elhagyott a barátnőm, de én vettem aházat , így én itt maardtam, ő meg itthagyott, ennék vaalmit, de nem tudok főzni. Azt tudom, hogy olajba kell tenni. De kb mennyibe? szóval szomszéd aztmondja, hoyg egy palack vénusz üvegből a serpenyőbe öncsek kb negyedéig a serpenyőnek, anyám aztmondja ő is így süti a krumplit, de a sportóló ismerosom azt mondja h vegyek vmi spray szeru olajat és abbol fujjak 2-3 fujast. Most akkor hogy, ti hogy szoktátok köszönöm.

(Azt , hoyg exbaratnőm hogy csianlta nem tudom, mert sosem voltam szinte a konyhában, a gázt is fél napba telt, mire rajottem hogy kell begyujtani.)

Köszi, ha leírod, te hogyan sütsz burgonyát.



#krumpli, sütés, főzés, burgonya, hámozás, asszonmunka
2022. jan. 12. 21:53
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
43%

Levenni a tűzről az olajat meg 2 ujjnyi olaj?? Húha.. :D

Legalább egy fél üveg olajat tegyél serpenyőbe, majd mikor kihűl el tudod rakni leszűrve későbbre (2-3x használható). Forrósítsd fel míg felette tartva a kezed meleg lesz. Beleteszel 1db-ot, ha szépen sercizik és nem ég szénné fél perc alatt, akkor ok a hőfok. Nem rakod tele, mert visszahűti a mirelit az olajat és a hideg olajat szivacsként szívja a krumpli! 2 marékkal csak! Nem dobva! Sercizik, kicsit pattog ezért nem egyszál mellszőrben főzünk.. néha megigazgatod villával vagy azzal a tök ritka fém szűrővel, amibe egy zsömle befér kb. Kivenni is ezzel a legjobb, ha nincs akkor valami fa fogó vagy villával alányúlva. A fémet nem karistolod a felületen, mert szar karcos lesz és ráragad minden. A tekercses papír arra van, hogy szívja fel az olajat róla míg a következő adag sül! :) Az olaj forró még sokáig, pattog ha víz éri és bármennyire logikus lenne szigorúan tilos vízzel oltani! Ha káosz van, akkor nagy fedőt rá és gáz elzár, nem vizet mert kikúrt 3 méteres lángja van azonnal ami szemét módon kicsap!!!!

Na ha nem akarsz bűzt, olajízt és hájat magadra, akkor hámozod vagy nem és felvágod a krumplit és 1-2 evőkanál olajban és fűszerben átforgatod, egy tepsin sütőpapíron 180 fokon légkeveréssel (2 sima vonal közt pörgettyű) vagy ha gázos akkor 4es fokozaton sütöd úgy szétterítve, hogy ne érjen egymáshoz nagyon. Néha abajgatod villával, hogy egyforma legyen. Persze sütőkesztyűben, mert k.a forró!

2022. jan. 13. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
70%

Az index konyhás topikjában nemrég épp a hideg olajban odatett krumplisütést tárgyalták...


[link]

2022. jan. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek, kipróbálom, amit leírtatok.

Meglep, hogy amilyen egyszerű ez a kérdés, kiderül, hogy mindenkinek vannak jó praktikái és ezeket szerettem volna kipróbálni.


A Mirelites illetve olajsütős megoldásokon kívül mindet ki fogom próbálni. :)

2022. jan. 13. 11:49
 24/29 A kérdező kommentje:
21. Az átszűrés nem rossz otlet, én sem dobom ki egy két adag után . Köszi :D
2022. jan. 13. 11:50
 25/29 anonim ***** válasza:
41%
Csinálj a készítésről Youtube-videókat!:)
2022. jan. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
25 jó biznisz lenne :D
2022. jan. 13. 12:39
 27/29 anonim válasza:
59%

Nekem ilyen "TEFAL Actifry" van otthon. [link]

Ha sült-krumpli sütés a terve ez van használva. Csináltam benne házi krumpliból "rósejblit" (hasábburgonyát), meg mirelitből is. Az a tapasztalatom nem mindegy, hogy milyen a krumpli mekkora a keményítő tartalma az adott krumplifajtának, mert nagyban befolyásolja a végeredményt. (Több mint 100 krumpli fajta van) Van olyan fajta ami nem alkalmas hasábburgonyának és nem lesz jó a végeredmény egyszerűen. Ennél a kis sütőnél ha nem mirelitet használsz akkor 1 kg krumplihoz egy kisebb evőkanálnyi olaj elég a sütéshez. 30 - 40 perc alatt megsüti, de alapanyag függvénye. Előnye ennek sütőnek, hogy folyamatosan keveri a krumplit így egyenletesen süti meg teljesen. Repceolajat szoktam használni a sütéshez jók az élettani hatásai ennek az olajnak, bár kérdéses sütés után is ez menyire marad meg. Ha mirelitet sütök benne nem kell semmi olaj már mert azok gyárilag olajjal vannak kezelve. Meghekkeltem ezt kis sütőt így házi pizzát is szoktam benne sütni időnként. Hasonló képen: https://www.youtube.com/watch?v=Pr8jRU0z-nY

2022. jan. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
68%
Meg is őrülnék, ha 40 percbe telne kisütni egy kis adag krumplit...
2022. jan. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
79%
Sok sikert pajtás!👍
2022. jan. 16. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!