Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a milánói titka hogy ne...

Mi a milánói titka hogy ne csuszkos legyen hanem száraz?

Figyelt kérdés

2022. máj. 11. 09:59
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
XDDDD
2022. máj. 11. 10:45
 12/25 anonim ***** válasza:
68%
A csuszkos szót Google barátom sem ismeri. Csupa borzalmas tanácsot kaptál. Mi legyen száraz? A szósz semmiképoen nem. A tásztát le kell szűrni, de nem kell kicentrifúgázni. Egyáltalán nem árt neki, ha egy kevés főzővíz marad rajta.
2022. máj. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%

Abból látszik igazán, hogy milyen frusztrált a társadalmunk, hogy még ebben a kategóriában is gyakran elszabadulnak az indulatok, és a főzéshez csak közelítőleg értő emberek magukat valamiféle mesterszakácsnak képzelve egymásnak esnek.

De amúgy szerintem ez elég szórakoztató. Nekem mindegy, mert én tudok főzni, mások meg felőlem olyan moslékot zabálhatnak amilyet csak akarnak.

Így legalább kiélhetem a lepontozásra való hajlamaimat.

2022. máj. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
29%

Ne mosd le a tésztát főzés után.

Csak szűrd le, és rázd meg. Ha nem hűtöd le a hideg vízzel, a tesztáról elpárolog a víz magától.

2022. máj. 11. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
88%

De mi az ,hogy száraz milánói???


Mi száraz benne???? A szósz eleve nedves!

2022. máj. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
81%

#15


Nyilván, ezért mondtuk neki, hogy al dente tészta meg kevesebb szósz. Bár kevés szósszal meg nincs sok értelme az egésznek. Csak én a nem létező csuszkos szóból arra következtettem, hogy szétfőzi a tésztát, ezért feltételeztem, hogy valószínűleg az lehet a gond.

2022. máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
65%

16: OK, értem! :)


Mondjuk a milánói eleve egy magyar menzai találmány :-D, ilyen szósz Olaszországban nem létezik.

2022. máj. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%

Akkor miért nem írod le, hogy miről beszélsz???


Ha érthetetlenül kérdezel, hogyan találjuk ki, hogy mire gondoltál közben????

2022. máj. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
79%
Ha magyar szavakat használnál, egyértelmű, szabatos megfogalmazást alkalmaznál, sokat segítene.
2022. máj. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
81%
Véletlenül nem teszel olajat a főzővízbe??? Vagy a kifőtt tésztára, a szósz előtt??? Ez egy gyakori tévhit, és azt eredményezi, hogy a finom szósz gyakorlatilag lecsúszik a tésztáról.
2022. máj. 11. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!