Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mik a különbségek a sertés-,...

Mik a különbségek a sertés-, és a marhapörkölt között? Lehet, hülye a kérdésem, de én még nem ettem marhapörköltet. Szeretném kipróbálni.

Figyelt kérdés
Az elkészítésben mik a különbségek?

2022. máj. 24. 16:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Alapjában ugyanaz, csak sokkal hosszabb a főzési idő. Nagyon finom, ha vörösbort is teszünk bele. Legjobb alapanyag hozzá a marha lábszár, a főzési idő 4-5 óra, az állat korától függően.

N

2022. máj. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
81%

Az 1-es válaszoló összefoglalta a lényeget.Más a marhapörkölt íze mint a sertésé mivel eleve más ízű marhahús mint a sertés de ezt így nem lehet elmagyarázni.Ha megfőzted akkor fogod megérteni.Nagyon finom a marhapörkölt,nem fogod megbánni ha elkészíted.

Mehet mellé tészta,savanyúság vagy saláta vagy ahogy szereted vagy főtt krumpli.

2022. máj. 24. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Kis túlzással a disznónak olyan íze van, mint amivel megfűszerezed. Kb mint a csirke.

A marhának viszont magában is intenzív szaga és íze van, amit fűszerrel alakíthatsz, de attól még marha lesz. Egyszer kipróbálod és megtudod.

Csak annyi a különbség elkészítésben, hogy a marhát több ideig kell főzni.

2022. máj. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A marhapörkölt sokkal finomabb.
2022. máj. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek! És azt is, hogy nem cinkeltetek! :)
2022. máj. 24. 18:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A marhának elég jellegzetes íze, illata van. Szerintem drága is a marhahús, ezért inkább próbáld ki hogy ízlik e, először talán egy étteremben, minthogy megfőzd a lábassal aztán ha nem ízlik dobhasd ki.Ha ott ízlik akkor bátran próbáld ki, mert a házi csak jobb lehet.

Szerintem nokedli vagy főtt krumpli illik hozzá, sima főtt tészta nekem túl snassz ehhez a nemes ételhez. Én imádom a marhapörit.

2022. máj. 25. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!