Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A gombát lehet nyersen enni,...

A gombát lehet nyersen enni, pl. salátában? (nem varázsgombára gondolok)

Figyelt kérdés
2008. dec. 20. 22:29
1 2 3
 21/25 anonim válasza:
Én is szoktam enni champion gombát mikor gombástojást csinálok, jó mondjuk nem egy konzerves dobozzal, meg nem 1 fél kilót, csak 1-2őt de semmi bajom nincs tőle.:D
2017. márc. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 sara yellow válasza:
100%
Az, hogy valamit nem lehet megemészteni az alapvetően nem probléma és nem egészségtelen, ha nem mérgező vagy rohad meg mielőtt kikakilnád. Szóval....Itt a kérdés nem az volt hogy mit lehet és mit nem megemészteni. Ha mindent meglehetne emészteni, és mindent felhasználna a szervezet akkor nem kakilnánk. A hús az kivétel, ugyanis az rohadásnak indul kiürülés előtt, ami által egészségtelen. De a növényekkel semmi probléma nincs. Meg a rágás élettani szerepe tudtommal nem a sejtek szétroncsolása...hanem az aprítás és az emésztés beindulása. A sejt alapvetoen az egyben van jól szerintem, mert attól élő amit megeszel. Ettol fuggetlenul az egészségesség nem szétroncsolásátol vagy egybenmaradásátol fugg. Vannak olyan sejtek amik szétroncsolodnak a rágással de vannak amik kiuruleskor is egyben vannak, mint pl a rostok. Azok a ragadozók akik nem rágnak azokból a hús hamarabb kiürül mint ahogy rohadni kezdene.
2017. nov. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim válasza:
Rendszeresen eszem nyers gombát. Párolni, főzni az erdei gombát érdemes a férgek miatt. A hőkezelés valóban a vitaminokat és ásványi anyagokat csökkenti. Egyébként emberfüggő valakinek megüli a gyomrát a nyers gomba, én gond nélkül megemésztem.
2019. máj. 24. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim válasza:
Gyerekkoromban is ettem nyers gombát, nem lett akkor sem semmi bajom
2019. máj. 24. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen képtelen vagyok elhinni, hogy ennyi funkcionális analfabéta van itt.

NEM lesz bajod tőle! Legalábbis a legtöbb gombától.

DE nyersen NEM EMÉSZTHETŐ!

Olyan, mintha kis fa golyócskákat nyelnél le.

Attól se lesz bajod. Csak úgy jönnek ki belőled, ahogy bementek.

2019. máj. 24. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!