Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A gombát lehet nyersen enni,...

A gombát lehet nyersen enni, pl. salátában? (nem varázsgombára gondolok)

Figyelt kérdés
2008. dec. 20. 22:29
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
lehet, úgy natúran is nagyon finom, csak le kell húzni a bőrét
2008. dec. 20. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
21%
Enni lehet ugyan, de nincs sok értelme. Nyersen gyakorlatilag nem emészthető. Legalább párold meg.
2008. dec. 21. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
A csiperke gomba nagyon finom nyersen,akár salátának,akár csak úgy vékonyan felszeletelve vajaskenyéren. A tobbi gombárol ezt nem tudom.
2008. dec. 21. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
Én imádom nyersen a gombát, csak fölszeletelem, picit megsózom és úgy rakom rá a salátára!
2008. dec. 21. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
mi konzerves gombát szoktunk salátába apritani, úgyis nagyon finom.
2008. dec. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
És az a válaszadó,aki azt írta,hogy nem emészthető,az milyen szinten mondott hülyeséget?
2008. dec. 21. 14:59
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Én külföldröl irok,szinte minden étteremben,büfében ott van a nyers gomba,igen megtisztitva,és héjàtol eltàvolitva,több ajtàja is.

Én eddig mindig megtudtam emészteni,söt .

A nyers zöldségekben stb. a vitaminérték megmarD JOBBAN

.És ize is van.

Persze a gomba pàrolva,sütve,ràntva,fözve is isteni,de ugyanugy nyersen is fogyaszthato!

2008. dec. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
11%

"az a válaszadó,aki azt írta,hogy nem emészthető,az milyen szinten mondott hülyeséget?"

Semmilyen szinten.

Mindenki más volt hülye (nem csak tájékozatlan), aki lepontozta.

Amúgy a nyers zöldségek jó része SEM emészthető (a gyümölcs igen, az más kérdés).

Ugyanis az ember semmilyen módon nem tudja megemészteni a cellulózt: az összes növényi SEJT FALÁT. Tehát akkor a sejtet sem, ami benne van. A darabolás, harapás csak nagyon kis számú sejtet roncsol szét. Az állati sejteknek nincs fala, csak hártyája: az emészthető, számunkra is.


Viszont a gőzölésnél, főzésnél a sejtek felrobbannak, és a tartalmuk kifolyik. A cellulózt továbbra sem lehet megemészteni (de az is bomlik a főzés hatására) - viszont így a sejtek tartalmát már igen.

2008. dec. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Akkor a többi 5 válaszadónak miért tetszik a nyers gomba?
2008. dec. 21. 21:14
 10/25 anonim válasza:
77%
A gomba sejtjeinek fala kitin tartalmú-emészthetetlen,meg a cellulóz is emészthetetlen, max az íze miatt eszik. Meg gondolom nem hízlal, ha nem is emészthető.
2013. jún. 25. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!