Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sosem főzök fagyasztásra, de...

Sosem főzök fagyasztásra, de belevágnék, viszont csak vacsorára: mit érdemes nagy adagban, ami jó és sokáig eltart?

Figyelt kérdés

Mindig örültem, ha megfőztem mondjuk 4 napra, és 4 napig azt ettem, fagyasztás sose került szóba. Nagyjából családilag is így volt, mindig a nyers dolgok vannak a fagyasztóban. Most meg semmit nem fagyasztok, de nekivágnék emésztési gondok miatt, mert azt vettem észre, ha vacsorára is valami főttet eszek, az jobb, mint a szendvicsezés.

Mit lehetne, ami mondjuk 10 adag, és 10 vacsorára tudom enni? A kifagyasztás része is érdekes, hiszen minden nap csak egyet vennék ki... szóval nehéz kérdés.


2022. szept. 10. 13:35
 1/10 anonim ***** válasza:
79%
A káposztás dolgok pl. elég jól fagyaszthatóak, legutóbb paradicsomos káposztát főztem lefagyasztásra, némi kolbásszal megbolondítva. Aztán van még most a fagyóban húsleves, lecsó, pörkölt, füstölt húsos bableves.
2022. szept. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
A kiengedés nem nagy ügy. 10 adagban csomagolod el. Rengeteg etel jó fagyasztva. Te tudod, milyen főtt eteleket ennél szívesen vacsorára. - Mi vacsorára alig eszünk valamit, ebben nem tudok tanácsot adni.
2022. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

majndem minden fagyasztható. ami nem, z a krumplis dolgok, a főtt gabonák pl főtt rizs és a főtt tészta

tehát érdemes a húst/fasírtot stb fagyasztani és mindig frissen csinálni a köretet

húson belül bármi, ragu, szószok, tokány, sült, füstölt sajtos, kéksajtos tejszínes, spenótos fokhagymás stb

2022. szept. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálam bolognai szósz, pörkölt, lecsó, egészben sült fokhagymával tűzdelt comb szeletelve, sajtos rakott csirke, párolt lila káposzta, pirított káposzta van fagyasztva, én is frissen csinálom a köreteket hozzá.
2022. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

#4 én úgy tudtam a főtt rizs is fagyasztható, én szoktam is néha. Miért nem? (nem kötekedés hanem eddig nem tudtam, de akkor lehet ezentúl én sem fogom fagyasztani hanem frissen készítem.)


Kérdező, én főzelékeket szoktam sokat fagyasztani.

2022. szept. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
30%

Gyakorlatilag MINDEN fözz étel fagyasztható. Fagyasztani egyszerre lefogyasztani való adagokban érdemes, kiolvasztani meg a normál hütöben, egy nappal korábban kivéve a fagyasztóból.

Egyébként lehet krumplit (csak hökezelve!), rizst, tésztát is fagyasztani, csak ezekre fokozottan érvényes, hogy lassan szabad csak kiolvasztani.


6-os: azért írnak ilyet, mert eleve túlfözik a rizst/tésztát, és utána a mikróban gyorsan akarják felolvasztani, aminek az eredménye, hogy egy pépet kapnak. Ha normálisan fözik, nem ronggyá, és a hütöben engedik ki, akkor semmi baja. (Meg valaki eltalál egy ilyen butaságot, a többi meg utána szajkózza gondolkodás vagy kipróbálás nélkül)

2022. szept. 10. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon sok ételt le lehet fagyasztani, többek között a köreteket is, viszont a köreteket percek alatt el lehet készíteni, és finomabb is, mint a jégből kiolvasztott.

Ez persze ízlés dolga.

Lefagyasztani természetesen adagokban ajánlott, lehet a fagyóban több féle étel, úgy még változatosabb is az étkezés, nem kell egy hétig minden esete ugyanazt enni, és ha köret nélkül van lefagyasztva a köret is plusz variációs lehetőség.

Be kell szerezni műanyag mikrós dobozokat, azokba kiporciózni az adagokat, mikróban gyorsan kiolvasztható.

Főtt zöldségek, főzelékek azok, amelyeket sokan nem szeretnek fagyasztani, azok szerkezetét szét tudja roncsolni a jég - ez is ízlés kérdése.

2022. szept. 10. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Főtt tésztát mintha úgy olvastam volna, hogy forró víz alatt jó kiolvasztani.
2022. szept. 11. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
38%
Fagyasztott káposzta mind állagra, mind ízre rossz lesz kiengedve. Nem ehetetlen, de nem jó.
2022. szept. 11. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, de nekem a kelkáposzta főzelék, a székelykáposzta, a töltöttkáposzta is mind ugyan olyan fagyasztás után mint előtte. A töltöttnek a tölteléke lesz mindössze vizesebb a benne lévő rizs miatt.
2022. szept. 11. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!