Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Holnap mit főzzek amibe...

Holnap mit főzzek amibe kevés, vagy egyáltalán nincs szénhidrát?

Figyelt kérdés

nem csak főétel köret is érdekel :)

most ugyanis minimálisra csökkentem a szénhidrát fogyasztásom :)


2010. szept. 27. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az összes zöldségféle (kivéve a krumplit meg a hüvelyeseket) meg a húsok is gyakorlatilag alig tartalmaznak szénhidrátot.
2010. szept. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

natúr csirkemellfilé bármilyen párolt zöldségkörettel.

brokkoli, cukkíni,zöldbab, borsó, káposztafélék, kínai kel,karalábé, sárgarépa stb.

valóban a szárazbab és krumpli kivételével mindent.

üdv.

2010. szept. 27. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Esetleg 1-2 receptet kérhetek?
2010. szept. 27. 13:17
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

szia! én amikor fogyóztam, nem konkrét receptek alapján főztem magamnak, hanem a csirkemellhez agyaltam ki mindig valami zöldségköretet, vgy salátát.

az alap a csirkemell volt, vagy két kisebb szelet egyben, vagy fölcsíkozva.

a húst mindig valamilyen fűszerrel és sóval megszórtam és egy teáskanál olajon hirtelen barnáspirosra sütöttem.

a zölségeket szintén egy teáskanál olajon átforgattam és icipici vízzel, fedő alatt puhára pároltam.

nagyon finom pl a sült zeller is. a nagyobb zellert kb 1 cm szeletekre vágva pároltam, majd fedő nélkül megsütöttem.

ugyanígy széles ferde répaszeleteket is sütöttem.

a póráhagyma is nagyon földobja a zöldségeket, kb. 5-6 cm

szoktam belekarikázni.

bors, fokhagyma és egyéb fűszerek is jól jönnek ízlés szerint.

még lecsós csirkemellet is csináltam ugyanígy. nagyon finom, ha pörkölt alapra teszed fel és egy marék gombával ízesíted. a cukkinit is ferde szeletekben sütöttem héjastól.

csontos csirkemellből sok zöldséggel húslevest is szoktam főzni magamnak.

friss salátákat is lehet a csirkéhez csinálni, hagyma, uborka , paprika, paradicsom,kínai kel, retek stb.

hetekig lehet variálni, hogy ne legyen unalmas.

üdv.

2010. szept. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az összes zöldség, gyümölcs, gyakorlatilag majdhogynem teljesen szénhidrátból áll !!! +víz, némi növényi fehérje vitaminok, stb.

Ha nem ennél szénhidrátot,szinte csak fehérjén és zsiradékokon élnél! Egészséges esetben a napi energiabevitel kb. 1/2 - 2/3 -át teszik ki a szénhidrátok. Ennek max 10%-át az egyszerű sz.hidrátok. (csak a pontosítás miatt, hogy különböztessük meg az egyszerű, és az összetett szénhidrátokat...)

2010. szept. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]


Krumplit, rizst kerüld.

2010. szept. 28. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!