Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A jelenlegi árak mellett...

A jelenlegi árak mellett megéri kenyérsütőgépet venni és otthon sütni a kenyeret?

Figyelt kérdés

Mi a véleményetek az otthoni kenyérsütőgépekről?

Gazdaságos lehet? Versenyre kelhet az elektromos beépített tűzhellyel, mind minőség, mind energiafelhasználás szempontjából?


2022. nov. 15. 17:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
68%
Én nem eszek kenyeret.
2022. nov. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem éri meg!

Sütöben sütve, jobb, gyorsabb. Igaz több a meló vele.

2022. nov. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
3 kicsi gyerekem van, szóval semmi pepecselőset nem csinálok, de nekem a kenyérsütő gép nem jön be. A kenyeret robotgéppel dagasztom, a tálba csak beleöntök minden hozzávalót (liszt, só, élesztő, langyos víz) aztán addig keveri a gép, míg szépen összeáll. Atteszem egy jenaiba, aztán hagyom kelni, amíg jólesik (1-6 óra szobahőmérsékleten vagy 6-16 óra hűtőben), utána pedig 200 fokon 40-60 perc alatt készre sül (elektromos sütőm van). Ha napközben dolgozok, akkor reggel előkészülhetsz, amikor hazaérsz, rögtön bekapcsolod, és mire ennél, pont friss forró kenyere van. De. Léteznek szerintem jól idozitheto kenyér sütő
2022. nov. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
A kenyérsütő gép nem jött be nekünk, 3-4 éve áll a szekrényben. Viszont otthon, sütőben, nagyon jó kovászos kenyeret lehet sütni. Kenyér készítése több szakaszból áll, a konkrét ráfordított idő fél óra lehet, de azért ott kell lenni amikor pl sül, meg nem mindegy, hogy mennyit kel, mikor gyúrod át, stb. Ha a ráfordított időt nem számolod, akkor megéri otthon sütni. Az alapanyagot számolhatjuk liszt áron, jó kenyérhez bl80 , 400 ft körül lehet, a sütés meg előmelegítéssel kb 1 óra 70-80Ft áram. Így lesz olyan kenyér, ami a boltban 900-1000 Ft.
2022. nov. 16. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak annak éri meg, akinek sok ideje van és nagy mennyiségben fogyaszt kenyeret. Én heti kb 4 zsemlét vagy fél kiló kenyeret eszek meg összesen, néha annyit sem. Nekem nem érné meg otthon sütni, de egy több fős családnál mér meggondolandó.
2022. nov. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!