Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Normális, hogy valaki zsírt...

Normális, hogy valaki zsírt zsírral főz, de még a palacsintát is disznózsírral süti?

Figyelt kérdés
2022. dec. 4. 15:57
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
51%

8: Szerintem egyszer-egyszer próbáld meg megenni ha muszáj, de ha nem szereted, akkor ne úgy csináld.

Én sem szeretem úgy a palacsintát, de ha az anyósod úgy szokta, akkor illemből néha edd meg, vagy beszélj vele, hogy te azt nem annyira szereted.

Vagy ha más lehetőség nincs, mondd azt neki, hogy diétázol és nem szívesen ennél zsírral készült ételeket. Jobbesetben kapsz nem zsírban sült palacsintát, rosszabb esetben nem kapsz semmilyet😅

2022. dec. 4. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem is mondd meg, hogy nem bírja a gyomrod. Azt csak megérti...
2022. dec. 4. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
51%
Sosem értettem, hogy lehet édességbe disznózsírt tenni. A szegénység még mentő körülmény, de többnyire gondolom már nem erről van szó. Értem én, hogy drága a vaj, de már van margarin is pár évtizede.
2022. dec. 5. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
100%

#13: nem szegénység kérdése! Van egy csomó recept, ami eleve zsírral finomabb. Pl. a hájas tészta, vagy hasonló régi receptek.

A margarin egy ócska pótszer!


És nem, nem feltétlenül lehe t kiérezni belőle a zsírt! Pl. egy zsírral készült linzernél sem.

2022. dec. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
#14 Mondjuk nem vagyok cukrász, sem szakács, és egy rakás cukros-zsíros receptet is találtam, majd átértékelem :)
2022. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
100%

15: jó minőségű házi zsír esetén nagyon fincsi sütemények készülnek.


(bolti préselt zsírt sose használnék...)

2022. dec. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
70%
Ugye tudjátok, hogy a margarin pár évtizedes találmány? Régen mindent zsírral készítettek, mégis mindenki tudja, milyen finom sütiket bírtak nagy- és dédanyáink sütni!
2022. dec. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
70%

Szóval, normális.

A kérdés, hogy te azért nem akarod megenni, mert valóban rosszul esik fizikailag, ez esetben megmondod neki és eszel abból és annyit, amennyit tudsz. Ha pedig pszichés gátjaid vannak, vagy egyszerűen csak eldöntötted, hogy márpedig te nem akarsz ilyesmit fogyasztani, mert szerinted egészségtelen, nos, akkor azt tanácsolom, végy erőt magadon, amikor ott vagy, és zokszó nélkül egyél a főztjéből.

2022. dec. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
51%
#17 Tudtommal régen minden süteményt - ezektől eltekintve - vajjal készítettek.
2022. dec. 13. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%

Mellesleg a margarin sem pár évtizedes találmány...

[link]

2022. dec. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!