Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az üveg jénait be lehet tenni...

Az üveg jénait be lehet tenni 200fokos sütőbe? Nem fog eltörni? Most csinálok benne először.

Figyelt kérdés
2010. okt. 3. 13:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A jénainál alapvető hogy úgy kell benne sütni hogy a begyújtott sütőbe teszed. Előmelegített sütűbe nem szabad betenni mert a hirtelen felmelegedést nem bírja.Ahhoz vas vagy zománcozott tepsit kell használni
2010. okt. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Hideg sütőbe tedd , majd vele együtt melegítsd a sütőt, ha kiveszed akkor is deszkára tedd, nehogy szétrepedjen.
2010. okt. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első két válaszoló írta. Bírja a hőt, de a hirtelen hőmérséklet változást nem.
2010. okt. 3. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Na... ez azért nem egészen igaz. Ha igazi jénai, be lehet rakni forró sütőbe is. Ha sima üveg, akkor nem.

Igazi jénaiban lehet pl. vizet forralni villanytűzhelyen, arra igaz, hogy csak hideg főzőlapra lehet tenni, forróra nem. (Gáztűzhelyre sem.)

2010. okt. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan beteheted a forró sütőbe is, semmi baja nem lesz!... :-DDD


Én számtalanszor sütöttem már benne sülthúst, rakottkrumplit, rizst, mindig a felmelegített sütőbe teszem be a jénait, soha semmi baja nem lett!!!

2010. okt. 3. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"Ha sima üveg, akkor nem."


Milyen sima üvegről beszélsz? Abból nem csinálnak sütőtálat!

2010. okt. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mi az hogy sima üveg? Nekem 3 részes üveg készletem van. 2tojás alakú,az egyik mélyebb mint a másik fülekkel,és egy téglalap alakú. Ezek akkor jénaik? Bocs ha buta a kérdés,de eddig még tényleg nem használtam.
2010. okt. 3. 14:58
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

szia! az edényeid hőálló üvegből vannak, nyugodtan teheted előmelegített sütőbe is. a jénai már inkább egy összefoglaló név, mivel eredetileg Jénában, /Németo./gyártottak először hőálló üvegedényeket.

nekem még mindig van, azok kicsit sárgás színűek voltak.

üdv.

2010. okt. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!