Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Miért föznek ilyenkor nagyon...

Miért föznek ilyenkor nagyon sokan tízszeres mennyiségü sonkát, tojást, mint amit meg tudnak enni pár nap alatt?

Figyelt kérdés

Az nem ok, hogy "vendégek jönnek", ök otthon ugyanúgy föztek egy hadseregre valót és ugyanúgy unják vagy már undorodnak töle.

Miért nem lehet ésszel készülni és maximum két napi adagot készíteni?

A vödörnyi tojás meg különösen érthetetlen, megfözni pár perc, az álott, több napos fött tojás meg elég borzasztó tud lenni.



2023. ápr. 10. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Mert nem tudják pontosan hogy mennyi fog elfogyni és inkább több legyen mint hogy elfogyjon idő előtt
2023. ápr. 10. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%

Mert ilyenek az emberek, éhen akarnak halni minden ünnepen. Úgy csinálnak mint akik még sosem ettek semmit .

Igazi ökrök...

2023. ápr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Metionin ***** válasza:
87%
Amiért karácsonykor is ezt csinálják, valami megszokás lehet.
2023. ápr. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%

Hát én sem értem. Boltokban is olyan tumultus van a nyolcadik vekni kenyér után - ami holnap valszeg a moslékba megy -, ami elképesztő.

Nálunk is picit több étel készül ünnepekkor, de nálunk pár nap alatt elfogy (vagy lefagyasztom)

2023. ápr. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Én nem főzők se sonkát, se tojást. Szüleim főznek, és anyósomék is, abból kapunk, amennyit kérünk. Max kétszeri adagot hozok el sonkából, tojásból is csak négyet. Ha a szüleimtől hozunk, akkor anyósoméktól már nem, és fordítva is így van. Untig elég belőle kétszer enni, a következő húsvétig legközelebb.:D
2023. ápr. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

"Mert nem tudják pontosan hogy mennyi fog elfogyni és inkább több legyen mint hogy elfogyjon idő előtt"


Azért azt csak be lehet saccolni, hogy mennyi kellene. Az, ha KICSIT több, rendben van, de hogy tízszeres mennyiségek, az nem.

2023. ápr. 10. 18:41
 7/13 anonim ***** válasza:
58%
A statisztika, amiből a kérdésben szereplő következtetést vontad le, hol érhető el?
2023. ápr. 10. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%

Mi ketten vagyunk 8 tojást főztem a 3 napra, de előre bekalkuláltam az ünnep utáni rakott krumplit, amihez kell majd még pótlást is főznöm.

Vettem 1 kg sonkát - ez volt a legkisebb - a maradékot lefagyasztom, jó lesz darálva melegszendvicsbe, vagy sonkás tésztának, amikor már szívesen fogjuk ismét enni. A főzőlét meg felhasználom majd bablevesnek.

Szóval nálunk nem megy semmi kárba, dacára annak, hogy kedveljük a hagyományokat.

2023. ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi sem főzzük túl magunkat. Főztünk tegnap 8 tojást, ez kettőnknek el is fogyott. Kétszeri evésre fejenként két tojással. A sonka kicsit több volt egy kilónál, ez most még kevésnek is tűnik. Férjem már venni tervez egy újabbat holnap ha még lehet kapni. A héjában főtt krumpli lett picit több mint kellett volna. Hét nagy lett megfőzve, idáig még négy sem fogyott el. De holnap még eszünk belőle, tehát ez is csak eggyel, másféllel lett túlszámolva.
2023. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
én nem is főztem se tojåst se sonkåt .azt ettünk ami amugy is volt itthon .
2023. ápr. 10. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!