Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meg kéne tanulnom főzni (és...

Meg kéne tanulnom főzni (és sütni is jó lenne), tudnátok segíteni abban, hogy milyen ételekkel kéne kezdenem, van-e téma, aminek utána kéne olvasnom, és mik azok a hozzávalók, amiknek mindig kéne lennie otthon?

Figyelt kérdés
Meg egyéb tippeknek is örülnék, ha írnátok😅
2023. szept. 4. 15:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Youtubeon nézd meg Mézi receptjeit meg Szoky konyhája receptjeit


Illetve a street kitchen oldalon vannak instant nevu receptek amik pont kezdoknek valok. De kb mindegy hogy mit, fozni csak gyakorlattal lehet megtanulni

2023. szept. 4. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
2023. szept. 5. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Igen, pont ezért kérdeztem, hogy mennyire van kiszámolva a család étkezése fillérekre és ehhez vásárolva. Ha anyud gondosan kicentizett mindent, akkor lehet balhé lesz, ha a hozzávalók fele a kukában landol egy elrontott kísérlet miatt.


16 évesen már azért eléggé felelősségteljes valaki, hogy egyszerűbb ételeket megfőzzön.

Pl hétvégén felajánlhatod, hogy megfőzöl agyud helyett, hogy kicsit jobban kivedd a részed a háztartásból, ha különösen nem konyhatündér, szerintem nem fogja bánni.

Csak mindenképp tisztázd mit használhatsz fel, vagy vegyél te minden nagyobb alapanyagot (értem itt a húst, tojást, zöldségeket, lisztből és tejből ha nagyobb mennyiségek kellenek).


Amit elsőre NE főzz, az az olajban sült cuccok (szaga van, az olaj drága, veszélyes, és koszol is), nokedli(koszol), csike egészben vagy nagy darabokban (könnyű túl vagy alaul sütni), piskóta sütés (totál szívás, én 33 vagyok és még mindig van, hogy nem sikerül).


Amiket a családnak készíthetnél: lasagne (csak a két szószt ne párhuzamosan készítsd, hanem egymást követően, zöldségleves amit már ajánlottam, mákos guba, bolonyai szószos spagetti.


Ha a konyhában végeztél, takaríts le minden felületet (a liszt össze tudja csirízezni a mosogató csivacsot, szóval ezt konyharuhával, aztán ha tisztának tűnik szivaccsal), a csempét, a pultot, a mosgatást csináld meg (azaz mosaogass el, szárítsd meg, pakold el, súrold el a mosogatót), seperj össze.


Ha kb 30 perced van összeütni magadnak valamit, ami után gyorsan eltűnhetsz a konyhából, akkor amiket ajánlanék:

-instant ramen, picit felturbózva, pl egy főtt tojást, gombát, húst stb, tiktokon találsz ötleteket

-melegszendvics

-rántotta

-instant krumplipüré sült virslivel


Ezek nyilván nem a kulináris művészet csúcsai, de lesz a hasadban valami, amit te főztél.

2023. szept. 5. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Hát én otthon láttam ugye rántott hús hogy készül, aztán külön költöztem és nekiláttam főzöcskézni magamnak. Internet videók, pl rakott krumpli tutorial volt talán a kezdet. Aztán jött a pörkölt hogyan készül, paprikás krumpli, csilis bab, sapgetti, aztán főzelékek, mint lencse pl, hogy mi az a rántás pl. Elég ez ahhoz, hogy ha főznék valakivel, vagy magamnak akkor már tudjak, vagy egy netes receptet is megfőzzek a leírás alapján. Szívesen ;)
2023. szept. 5. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

én üveges spagettivel kezdtem 😂

aztán jött túrós csusza, csirkepörkölt, fasírt, krumplifőzelék

ezekre emlekszem mint első próbálkozások

most 23 vagyok, (szinte) bármit megfőzök recept nélkül

2023. szept. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!