Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Működhet a pogácsa élesztő...

Működhet a pogácsa élesztő nélkül?

Figyelt kérdés

Juhtúrós pogácsa recepteket nézek, és több olyat is találtam, ami kimondottan élesztőmentes (és sütőpor sincs benne, szóval semmi raising agent).


A képeken nagyon szépek, meg merjem próbálni?


2023. szept. 8. 21:09
1 2
 1/13 anonim válasza:
0%
nekem nem vált be
2023. szept. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Miért milyen lett? Melyik receptet használtad?
2023. szept. 8. 21:28
 3/13 anonim ***** válasza:
72%

Van, ami müködik! Egy ideig többször csináltam, idöközben leszoktam a pogácsáról egyéb okokból, de mindenkinek tetszett ez a fajta is.

De ha beteszel egy linket, könnyebb eldönteni, az a recept müködik-e.

2023. szept. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Például ez, de van, amiben egyszerűen 25-25-25 a vaj, liszt, túró.


[link]

2023. szept. 8. 21:46
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Ez jó, nálunk ez nagyon jól bevált recept.
2023. szept. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, kipróbálom és majd megírom, milyen lett. Elég antitálentum vagyok a konyhában.
2023. szept. 8. 22:15
 7/13 anonim ***** válasza:
64%

Az élesztos verzioknal egyszerubb es konnyebb is. De más. Az élesztős puha ez meg inkább ropog. Tehát kerek alakú asjots rúdra szamíts. Garantáltan finom lesz de nem olyan puha mint a pogi, inkább omlós


Figyelj hogy ne süsd túl mert kiszárad. Ha felemelsz ovatosan egyet es megnezed az aljat es barnul akkor mar tuti jo

2023. szept. 8. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
20%
4. Nyilván nem 100%, de bátran kijelenthetem, hogy a Nosalty, Mindmegette receptjei megbízhatóak. Sokszor puskázok onnan, és mindig jó lett, amit készítettem.
2023. szept. 9. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A belinkelt recept jó, többször sütöttem már.

Az alapváltozat azonban nem leveles, inkább omlós jellegü. Ha levelesen szeretnéd, a tésztát nyújtsd ki kb ujjnyi vastagra, kend meg vékoynan, sütöecsettel olvasztott (éppen még folyós, de hideg/szobahömérséklretü) vajjal, tekerd fel, mint a beiglit, nyújtsd ki újra, kend meg még egyszer és most keresztben tekerd fel. Közben nem kell sem pihentetni, sem hüteni.

Utána kinyújtod, formázod és sütöd.

2023. szept. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A 9-es. vagyok; még egy dolog, a 7-nek igaza van, ha a teleje kezd szinesedni, vedd ki a sütöböl, különben kiszárad. Maximum 15-20 perc kell neki, akkor még tapintásra félnyersnek tünik, de mire meghül, éppen jó lesz.
2023. szept. 9. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!