Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A tubusos sűrített tejet is...

A tubusos sűrített tejet is meg lehet főzni vízben úgy mint a konzerveset?

Figyelt kérdés
Egy recepthez kéne, eredetileg konzerv sűrített tejet kell forrásban lévő vízben főzni 3 óráig és akkor karamell lesz belőle. Tubusosat is bele lehet állítani vízbe és így megfőzni? Konzerv sűrített tejet nem lehet kapni sehol.
2010. okt. 17. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

"eredetileg konzerv sűrített tejet kell forrásban lévő vízben főzni 3 óráig és akkor karamell lesz belőle"


Hogy a fenében lenne a tejből karamell? Pláne 3 órai főzéssel hol olvastad ezt a marhaságot? Elpárolog a víz aztán elég a maradék szénné.

2010. okt. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
31%
Karamellt kristálycukorból olvasztással kell csinálni és amikor barna lehet tejjel hígítani. Egyszer van sűrített tej amiben nincs is cukor. A tubusosban meg 30-40% kukoricacukor van.
2010. okt. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tejből nem lesz karamella!

Ha szeretnél tejkaramellát készíteni, cukrot kell megolvasztanod (semmi tubusos tej) és egy pici tejet kell hozzáöntened, közben. Nagyon óvatosan csináld, mert ha nem figyelsz, hamar odaég és csak szenet kapsz, ami hát... nem finom. :)


Ha három órán át forralsz vízben egy tubus sűrített tejet, a víz elpárolog, a tej meg szétfolyik, nem lesz belőle semmi különös.

2010. okt. 18. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Istenem.. A tubusosból nem lesz, ugye műanyag.

A fémből pedig igenis karamell lett ha főzted, látszik, hogy ti nem voltatok 20 évvel ezelőtt kint oroszban :D Mi ott ezt csináltuk, és igen, karamell lett belőle!!

Úgyhogy a barmok a kedves előző válaszolók...

2010. okt. 18. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A hozzászólók többsége baromságot mond. A sűrített tejből is lehet karamellát főzni. Csak vigyázni kell,hogy ne égesd le.

A tubusosból is főzhetsz,ha kinyomod a tubusból. Ha a tubussal együtt főzöd,lesz belőle ugyan karamell,de mivel az sűrűbb,mint a tej,nem tudod majd a tubusból kinyomni.Tapasztalat.

A sok okosnak: kizárólag tejből valóban nem lehet karamellát főzni. A karamella tűzön megolvasztott cukor.

Ezt szokták vízzel vagy tejjel felengedni,attól függően,hogyan akarják felhasználni.

30 dk cukrot,10 dk burgonyacukrot,3 dl tejet,1 dl vizet és 15 dk vajat állandó keverés mellett sűrűre főzünk. Kivajazott síma lapra öntjük,és tejkaramellát kapunk. Ha teszünk hozzá kakaót,akkor csokiskaramell lesz,ha

víz helyett feketekávét,akkor kávékaramell.

2010. okt. 18. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező valami ilyesmire gondolt: [link]
2010. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
én ezt házi twix készítésénél olvastam, ha pesten laksz akkor az ázsi boltban lehet kapcsol 3-400Ft-ért, van itthon egy már vagy fél éve : ) lassan elkéne már készíteni
2010. okt. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
uristen mennyire félreirtam : ||||||| előszöris nem ázsi bolt hanem ázsiA bolt : D és nem kapcsolni hanem kapni :D
2010. okt. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
MArlenka? figy én konzerveset vettem a fóti coraba az orosz boltban. sztem vegyél te is azt. egyszerübb
2012. febr. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!