Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lasagne készítéskor ti megfőzi...

Lasagne készítéskor ti megfőzitek előtte a tésztát?

Figyelt kérdés
szeretem a lasagnét. az egyik kedvencem. Eddig sosem főztem meg előtte a tésztát, mikor már egybe bekerül az egész a sütőbe, viszont sosem volt olyan puha a tészta, hogy ne villa-kés kaja legyen belőle, de mivel láttam már recepteket, ahol megfőzve rakják össze, így kiváncsi lennék a ti praktikátokra.

2023. nov. 10. 11:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
21%

A boltban kapható tésztát nem kell megfözni, mert már elöfözött, ha magad készíted frissen, akkor kicsit kell fözni.

Ha nem akarod, hogy keményebb maradjon, a mártásokat kicsit hígabbra készítsd, akkor fel tud a tészta venni még plusz nedvessséget. De olyan "magyarosan puha" soha nem lesz.

Másrészt eredetileg mindig marhahússal készül (és természetesen kell bele a besamel is, anélkül nem lasagne!), így ízesebb és kevésbé zsíros.

2023. nov. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
76%

Azért csak felkel holnap a nap neked is utolsó, mert valaki máshogy meri készíteni.

Szerencsésnek tartom magam, hogy az én környezetemben már nincs ilyen ember.

2023. nov. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
25%

Tudod, ha valaki egy közismert ételt akar elkészíteni, annak megvana receptje, a lényeges dolgokat nem illik megváltoztatni, mert akkor egész más valami lesz belöle.

Ez kb olyan, mintha pörköltet akarnál készíteni, csak nem teszel bele hagymát meg paprikát (mert azt nem szereted) és nem húsból készíted, hanem uborkából.

Ez lehet jó valami a végén, de hoyg nem pörkölt, az biztos.


Ugyanígy a lasagne besemel nélkül nem az, legfeljebb rakott tészta.

2023. nov. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
25%

13-as, nem elég, hogy okoskodsz, még hülyeségeket is írsz.


A boltban kapható tésztát nem kell megfözni, mert már elöfözött :D Ezen azóta is röhögök.

2023. nov. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!