Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ma rakott brokkolit szeretnék...

Ma rakott brokkolit szeretnék főzni. Ez működőképes lehet így?

Figyelt kérdés
Sokszor találok ki én kaját és jók szoktak lenni, de most bizonytalan vagyok. Úgy akarom csinálni,hogy picit előfőzöm a brokkolit, hogy puha legyen, csirkemellet csíkokra vágva megsütöm, egy doboz konzerv gombát lepiritok jó alaposan, végén kicsi pirospaprikàval megszórom, összekeverem a sült csirkemell csíkokkal, felöntöm főzőtejszínnel, esetleg kis lisztet teszek hozzá, hogy sűrűbb legyen ez a szószos cucc , aztán alul a jénai tálban brokkoli, egy adag gombás -tejszines csirkemell, pici tejföl, újra brokkoli,újra csirkemell és a végén a tetejére szintén tejföl és be a sütőbe megsütni. Persze só, bors, petrezselyem zöld, fokhagyma a tejszínes cuccba fog menni. Szerintetek ez így lehet finom? Elképzelve szerintem nem rossz. Vagy esetleg még tipp, hogy milyen fűszert lehetne beletenni? Alapanyag mindenképp ennyi lenne, mást nem szeretnék tenni bele.
2023. nov. 30. 07:39
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Én jobban szeretem ha puha benne. De a brokkolinak amúgy sem kell sok idő,hogy puhuljon és tényleg mondjuk én sem az esztétikára, hanem az ízekre megyek.
2023. nov. 30. 08:45
 12/21 anonim ***** válasza:
50%
A fagyasztott már elöfözött (blansírozott)!
2023. nov. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, vesekőnél a kalciumbevitelre kell figyelni, nem a laktózra. Attól, hogy laktózmentes a tejszn, tejföl, nincs beljebb a férjed.
2023. nov. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
12-es! Azért én még szoktam rajta főzni kicsit.
2023. nov. 30. 08:58
 15/21 A kérdező kommentje:
De laktóz érzékeny is. Amúgy meg nem szeretjük a sajtot végülis ez is a lényeg.
2023. nov. 30. 08:59
 16/21 anonim ***** válasza:

Fagyasztott valóban szétesik mert már kész! Ezért jó rakott dolgokba vagy krémes dolgokba amit úgyis össze törnek, vagy esetleg brokkoli krém leves!

Ha sima párolt köret vagy rántani meg jobb a friss! Mert esztétikus ha nem esik szét meg könnyebb vele dolgozni!

2023. nov. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Na már sül. Az a szósz amit csináltam a sült csirkemell kockákból( végül nem csikoztam fel), pirított gombaból, fokhagymàból, pirospaprikàból, petrezselyem zöldből tejszínnel, tejföllel,pici vízzel, pici liszttel besűrítve , nagyon finom lett. A brokkoli nem esett szét, de jó puha lett, szóval elég jó kis tartalmas kaja sikerült. Vagyis még sül, de hamarosan kész lesz.
2023. nov. 30. 12:35
 18/21 A kérdező kommentje:
2023. nov. 30. 13:12
 19/21 anonim ***** válasza:
Nagyon jól néz ki, remélem ízlett is
2023. nov. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Nyami
2023. nov. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!