Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan tömegeljek , ha magas...

Hogyan tömegeljek , ha magas a koleszterinem és vékony/ szálkás vagyok ?

Figyelt kérdés

Egy hónapja voltam vérvételen és nagyon magas volt a koleszterinem pedig világ életemben sportoltam és mind a mai napig edzek itthon szálkás vagyok .

Egy hónapja diétázok kezdem elfogyni az igmaimat is kalória deficitbe kerültem szerintem.

Mit egyek hogy tudjak izom tömeget növelni anélkül hogy magasabb legyen a koleszterinem?



2023. júl. 5. 12:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Úgy tömegelj, ahogy azt az orvos/dietetikus tanácsolja.
2023. júl. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
nyilván ne úgy tömegelj ahogy azt random névtelen semmilyen végzetséggel nem rendelkező gyúrós komentelők leírják neked pár mondatba.
2023. júl. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Jól írják az előzők..


"vékony/ szálkás vagyok"


- Örülj neki...

2023. júl. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

Annyira bírom, amikor random naturál kezdő hobbigyúrósok írják magukra, hogy szálkásak. Ez az ember szálkás:

[link]

Ha te nem így nézel ki, akkor simán csak vékony vagy, nem szálkás. A szálkásságnak köze nincs a vékonysághoz. Egyébként meg a kérdésedre válaszolva tényleg egy szakembert keress fel a céljaiddal, ne anonim kommentelőket.

2023. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"semmilyen végzetséggel nem rendelkező gyúrós komentelők leírják neked pár mondatba"


A professzor úrnak remek a helyesírása.

2023. júl. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

#4

Annyira bírom, mikor valakinek a rommá koxolt testépítők az etalon. Miért ne lehetne valaki naturálban szálkás? Hány ilyen embert látsz egy tökátlag konditeremben, mint akit te bel most őszintén...?🤦‍♀️

2023. júl. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
*belinkeltél
2023. júl. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

"Hány ilyen embert látsz egy tökátlag konditeremben"

Sehányat. Pont ezért mondom, hogy szökőévente egyszer lehet látni ténylegesen szálkás embert egy konditeremben.

2023. júl. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem tömegelek, de magas a koleszterinszintem, diétát tartok rá. Nekem annyira magas, hogy diétával se lesz normál, de azért csak segít valamelyest.


Fehérjét hüvelyesekből, halakból, csirkemellből vigyél be főleg. Mértékkel tofu és glutén (soha nem jut eszembe a húspótló neve, ami tulajdonképpen glutén) mehet.


DE!!!


Mindenképp konzultálj dietetikussal és jó belgyógyász orvossal. Ez egyébként nálam is megtörtént.


Én szedek növényi szterint (én momentán Béres Koleszterin Kontroll tablettát), van, aki gyógyteákra is esküszik.


Reggelim nem mindig, de néha: zabpehely, fehérjepor, kakaópor, barna cukor, chia mag.


Szerintem a fehérje egy részét porral pótold.


Olajos magvak menjenek, ha bírod őket, azokban fehérje is van.



DE egy dietetikus jobban elmondja.



Ha minél később akarsz sztatinokat szedni és nem akarsz szívinfarktust sem, érdemes odafigyelned a témára. ;)


(Mondjuk nem mindegy, hogy 5,3 a magas koleszterin, vagy több. Nekem 7-es, diétával 5,8-6-os, de az évek múltával növekszik. Sztatin mindenképp kell majd, de minél később akarom elkezdeni.)

2023. júl. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni , hogy 170 cm magas vagyok 64 kg és 22 éves lány.
2023. júl. 7. 19:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!