Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az nagyon nagy baj tömegnövelő...

Az nagyon nagy baj tömegnövelő diétán, hogy a zsír bevitelem magas?

Figyelt kérdés

Úgy számolok, hogy a napi ch 300gramm minimum

Napi fehérje: 150 gramm minimum

Viszont a napi zsírt nem sikerül ezek mellett normális keretek közt tartani. Ma is már 110gramm a zsírbevitelem eddig.


Ez mennyire baj tömegnövelésnél? Valóban ekkora befolyásoló tényező a zsír, hogy ezzel már el is veszti értékét a diétám? Nem tudok mit csinálni, nem származom olyan baromi gazdag családból, hogy A osztályú tengeri kütyüket illetve egyéb jó minőségű különlegességeket tudjak enni. Arról nem is beszélve, hogy rajtam kívül senki nem enné meg ezeket. A mi családunkban a szalonna, a kolbász, oldalas, pacal, fejhús, ezek a nyerők. Ezek mellett tényleg felesleges komolyan vennem a tömegnövelést?

17/F



2020. máj. 16. 17:06
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
57%
Összkalória lesz magasabb, több zsír megy fel. kiszámolhatod, mennyivel. Hány kg vagy?
2020. máj. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
69
2020. máj. 16. 18:11
 3/15 anonim ***** válasza:
40g zsírral több, mint kéne. Nem annyira gáz. (bár jobb törekedni a telítetlenre, magvakból, de kalória szempontjából úgyhiszem ugyanaz)
2020. máj. 16. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy 40g-al több zsír mint kéne? Hol van meghatározva, hogy mennyi zsír kell maximum? Minél több zsírt viszel be kalóriádon belül ch helyett, annál jobb.
2020. máj. 17. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ez nem tömegnovelo dieta hanem hízó kúra. Ennek semmi értelme. Nem szalonnával, kolbásszal pacallal kell tömeget növelni, ezzel saját magadat csapod be. Nem izmot fogsz építeni hanem hájat. Persze sokan vannak ilyenek akik nem figyelnek a kajára es azzal hulyitik magukat h épp tömegelnek, ez az ev 365 napján tomegelek típus. Aminek az eredménye nagy hájas has, combon semmi izom nem latszodik a háj miatt, zsíros logos nőies “mellizom” na meg a szokásos kötözött sonka kar. Nem látni hol kezdődik a bicepsz es tricepsz egy nagy massza az egész kar, vallba semmi keregség. Ez lesz az általad felvázolt tomegnovelo diétad eredménye. Es nem rosszindulatbol írtam, ezek a tények. Sokan azt hiszik vagy szeretnék hinni h tomegnoveleskor bármit ehetnek pedig nagyon nem.
2020. máj. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kérdező, hagyjad csak, nyugodtan tömegelj szalonnával. Kegyetlen hülyeségeket írnak itt.


Két dolog számít, hogy ne adj le nagyon extrém inzulinreakciókat, vagyis ne cukorbombával tömegelj, és hogy meglegyen az enyhe kalória plusz. Nyugodtan mehet a kolbász is, meg a szalonna, persze telítetlen zsírokat is vigyél be, ne ússzon el az LDL koleszterined.

Én kolbásszal, és szalonnával szálkásítok, mármint szerves részei az étkezéseimnek. 22%-ról indultam 14%-nál tartok.



Mindenkivel szívesen vitába szállok kultúráltan, értelmesen aki alá tudja támasztani, hogy hogy adott fehérje szám mellett, és adott enyhe kalória plusz mellett jobban zsírosodik a kérdező a szalonnától, mint egyéb általuk tisztának tartott élelmiszertől.

2020. máj. 17. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

4#-es én úgy tudtam hogy 1g/ttkg a napi zsírbevitel tömegeléskor, de lehet hogy nem így van, ebből számoltam ki...

Ami állati eredetű fehérje az állati eredetű, teljes értékű. Vannak testalkatok, amiknek +40g zsír egyáltalán nem probléma.

2020. máj. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ezt az arányt a kondisok találták ki, semmiféle biológiai alapja nincsen, hogy hatékonyabb az 1g/ttkg zsír, mint a magasabb tömegnövelésnél vagy szálkásításnál. Kutatatás igazából arról van, hogy összehasonlították a magas ch-s szálkásítást a zsíros szálkásítással. Ugye a kalória adott volt, deficitbe voltak, egyaránt fogytak. Ha meg van a fehérjebevitel, és teljesértékű tápanyagokat étkezel teljesen mindegy, hogy mennyi zsírt és szénhidrátot viszel be szálkásítás/tömegelés szempontjából. Kissé hatékonyabb lehet a zsírosabb étkezés a kisebb inzulinreakció miatt, és annyit azért mégis számít, hogy az 1g/ttkg a minimum, nem maximum, mivel a hormonháztartásodnak szüksége van a telített és a telítetlen zsírokra egyaránt.


Nem támadni akarok semmit, de a broscience bullshit kondis dogmákat ideje elfelejteni, 2020 van.

2020. máj. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
8# nem is vettem támadásnak. Szóval tömegelésnél és mindegy, hogy mennyi zsír és mennyi CH megy le, sőt a zsír egészségesebb inzulin szempontból?
2020. máj. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Tegnap 280 gramm zsírral, 250 gramm szénhidráttal és 200 gramm fehérjével pakoltam be 4500 kalóriát.


Ma is fölényesen vezet a zsír eddig.

2020. máj. 18. 14:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!