Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Magas zsír, alacsony szénhidrá...

Magas zsír, alacsony szénhidrát tartalmú étrend mennyire jó tömegnöveléshez és erőemeléshez?

Figyelt kérdés

2022. jún. 17. 20:24
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Tömegnövelés szempontjából a kalóriák számítanak, a kalóriatöbblet, nem a makrotápanyag. Értelemszerűen minden erősportolónak fontos a fehérjebevitel mind tömegelésnél, mind szálkásításnál, de a hangsúly a kalóriákon van.

A "magas zsír, alacsony szénhidrát" típusú low carb, ketogén, paleo baromságok mitől lennének jók erőemeléshez? Nem értem a kérdést. Miért akarod magasan tartani a zsírbevitelt, és csökkenteni a szénhidrátot? A magas zsírbevitelnek számos negatív egészségügyi következménye van, ezért senki számára nem ajánlott, se erőemelők, se testépítők, se pékek, se könyvelők, se kőművesek számára. Itt van erről két tanulmány:

[link]

[link]

Sportolóként fokozottan fontos a minőségi forrásból fedezett fehérje és szénhidrát. Tarts a kiegyensúlyozott, változatos, tápanyagban gazdag étkezés alapszabályait, tömegelésnél pedig legyél minimális kalóriatöbbletben (200-300 kcal), végezd az erőemelő edzésprogramodat, és fejlődj. Ezt a magas zsír, alacsony szénhidrát ökörséget pedig felejtsd el, nincs haszna, csak hátránya.

2022. jún. 17. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Gluténérzékenység miatt nem tudok sok szénhidrátot bevinni
2022. jún. 17. 23:22
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Azért túl alacsony ne legyen a szénhidrát beviteled mert az ad energiát az edzéshez, meg úgy mindenhez.
2022. jún. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gluténérzékenység miatt glutént nem tudsz bevinni, nem? Rendben, akkor a búza, rozs, árpa, tönköly kilőve. Mi a helyzet a maradék egy milliárd szénhidrátforrással? Mi köze egyáltalán a szénhidrátnak a gluténhoz?
2022. jún. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
22%
Nekem is az átlagosnál alacsonyabb a ch bevitelem a zsír pedig magasabb. Ez nem azért van mert vmi aktuális hóbortot követnék vagy vki azt mondta h ezt kell. Egyszerűen nagyon nehezen tudok sok ch-t bevinni, ugyanis nem tudom megenni a zabot annyira utálom, és egyáltalán nem szeretem a rizsféléket meg a bulgurt, kuszkuszt és társait. Csokiból meg chipsből nyilván nem akarom fedezni a ch igényem. Viszont imádom a zsírosabb húsokat, minőségi szalámikat és sajtokat. Nekem az ilyen étrend fekszik, ha zabot meg rizst kéne ennem 2 hétig bírnám kb. Hobbi gyúrósként nem kell úgy enned mint egy profi testepitonek. És nagyjából elégedett vagyok a testemmel, lapos has, telt mellizmok, 43-as kar, már majdnem elértem azt amit elakartam a kezdetekkor. (Naturál vagyok) És persze nem drasztikusan magas a zsírbevitelem, tökéletes a vérképem évek óta.
2022. jún. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Szinte minden ch forrásban van glutén, tésztafélék, kenyér, zab

1kg rizst meg nem bírok megenni. Egyszerűbb zsírból megenni

2022. jún. 18. 00:19
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
Rizs, bulgur, kuszkusz, hajdina, quinoa, 100 féle gyümölcs, hüvelyesek, kukorica, stb. Rengeteg gluténmentes szénhidrát forrás van. Ismerek olyat, aki gluténmentesen napi 500 g ch-t eszik.
2022. jún. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A bulgur az búzából készül, glutén! A köles és persze a zab is jó!
2022. jún. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A zabban is van glutén, nem? Valaki azt mondja, hogy lehet enni, valaki szerint meg nem.
2022. jún. 19. 23:42
 10/10 anonim ***** válasza:
Fel van rá tüntetve amelyik gluténmentes, valamivel drágább is.
2022. jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!