Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha adok hozzá a kenyérhez...

Ha adok hozzá a kenyérhez tojást is, milyen lesz a kenyér?

Figyelt kérdés

Nem régen vettem egy kenyérsütőgépet, szinte csak az anyagokat dobálom bele és mindent megcsinál a gép.


Eddig alapkenyereket csináltam, liszt, só, olaj, víz, élesztő, cukor.

Annyi extrát tettem hozzá, hogy adok hozzá erős pistát, a só mellé vegetát + lila hagymát rakok a vízbe.


Viszont láttam videókat, recepteket a neten, TikTokon, hogy tojást is adnak a kenyérhez. Így milyen lesz a kenyér?



jan. 1. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tömör és nehéz.

Inkább próbálkozz szendvicskenyérrel. Viz fele tej, kis cukor, kis vaj

jan. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Tojásos.
jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Tegyél még hozzá tejet, cukrot.Megfonod és kalács lesz.Vagy párolva knédli lesz.

Egyébként kenyérbe nem kell tojás.

jan. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Tömörebb lesz és semmivel se finomabb.

A kalács ötlet jó. Vagy a szendvicskenyér js. Vagy keverj bele magokat / zabpelyhet

jan. 2. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Megváltozik tőle a textúrája. Kalácsosabb lesz. Azaz kisebbek lesznek a bubik benne. Nem feltétlen lesz emiatt tömörebb, mert a bubik száma nő. A tojás diszpergáló hatása miatt egyenletesebb lesz az összetevők eloszlása a kenyérben. (Van recept-ajánló a használati útmutató mellé? Konkrét, az adott típusú géphez való receptekkel?)
jan. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!